پیشنهاد ایجاد ردیف بودجه حمایت از تئاتر دانشجویی در سال ۹۹

خبرگزاری مجلس دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۷
در جلسه رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی با اهالی تئاتر دانشجویی، پیشنهاد ایجاد ردیف بودجه حمایت از تئاتر دانشجویی در سال ۹۹ مطرح شد.

احمد مازنی  در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی با فعالان و مدیران تئاتر دانشجویی گفت: پس از شرکت در جشنواره بیست و دوم تئاتر دانشجویی مشاهده شد که دانشجویان در آن خوش درخشیدند و برنامه ریزی در سطح داخلی و بین المللی و سطح کارهای ارائه شده فراتر از حد بود و در حاشیه این جشنواره بحث حمایت از تئاتر دانشجویی و رابطه آن با تئاتر حرفه ای کشور مطرح و مقرر شد نشستی در مجلس برگزار شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسه کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی با فعالان دانشجویی در همان راستا برگزار شد و مسئولانی از معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز پژوهش های مجلس و مسئولان مربوطه در دانشگاه تهران نیز در این جلسه حضور داشتند.
وی ادامه داد: پیشنهاد ایجاد یک ردیف حمایت از تئاتر دانشجویی در بودجه سال ۹۹ مطرح و بنا شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت علوم این موضوع را در فصل بودجه نویسی پیگیری کنند.
تولید آثاری در تئاتر دانشجویی متناسب با فرهنگ دینی و ملی و ارزش های جامعه، اشتغال جمعیت فارغ التحصیلان رشته تئاتر و استفاده از آنها در پست های سازمانی دستگاه های فرهنگی از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.
رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی توضیح داد: در نهایت مقرر شد جمع بندی این بحث ها با محورهای مورد به جلسه آتی موکول شود و در آن جلسه مسئولان فرهنگی و دانشجویی نیز حضور داشته باشند./

سرخط اخبار