رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل کنارگذر را مهم ترین پروژه زیربنایی شمال استان اصفهان خواند و گفت: تدوین جدیدی برای این راه در فاز چهارم در دست بررسی داریم تا یک پروژه مشترک بین سه استان قم تهران و اصفهان در وزارتخانه تعریف کنیم.

«مجتبی آراسته» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: پروژه کنارگذر کاشان و آران و بیدگل و اتصال آن به گرمسار یکی از پروژه های زیربنایی مهم شمال استان اصفهان است که تاکنون ۲۶ کیلومتر این مسیر در دو مرحله به بهره برداری رسیده است.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه این پروژه در چهار فاز پیش بینی شده است، افزود: فاز نخست این پروژه از محور پادگان به سمت نوش آباد به طول هفت کیلومتر با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال و فاز دوم آن از ابوزیدآباد به پادگان شهید کبریایی به طول ۲۲ کیلومتر به طور کامل انجام شده است.
آراسته بیان داشت: فاز سوم این پروژه از انتهای هفت کیلومتر فاز دو شروع شده تا جاده قدیم قم در مجاورت سفیدشهر و مشکات ادامه می یابد که این بخش، مانع تاغزارها را داشت که با هماهنگی منابع طبیعی مشکل آن حل شد و در این فاز به طول ۱۷ کیلومتر تاغ ها آزادسازی شده و با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال تا ریل آهن قدیم قم زیرسازی آن انجام شده اما هنوز آسفالت نشده است. در واقع بستر کار فاز سه این پروژه آماده شده تا منطقه از بن بست خارج شود . 
رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل افزود: در قالب فاز چهارم این پروژه که اتصال این محور به ورامین و پیشوا ست با توجه به اهمیت آن به عنوان جاده پدافندی برای مرکز کشور بویژه کلان شهر تهران، تبیین و تدوین جدیدی برای این راه در دست بررسی داریم تا با رایزنی با استانداری قم و فرمانداری ورامین یک پروژه مشترک بین سه استان قم تهران و اصفهان در وزارتخانه تعریف کنیم.
مجتبی آراسته افزود: تکمیل این جاده، راه دیگری را به عنوان خروجی و ورودی تهران از سمت غرب این کلانشهر ...

سرخط اخبار