ایران اکونومیست-معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 20 استان کشور در پی بارش باران و برف در روزهای پایان هفته در آماده باش قرار دارند.

محمدفرید لطیفی معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره آماده باش استان ها در خصوص بارش برف و باران در آخر هفته اظهار داشت: اطلاع رسانی لازم به استانداری ها در خصوص بارش برف و باران و داده شده است و بخش های مربوطه از جمله هلال احمر و مدیریت بحران در استان ها موظف هستند هماهنگی های لازم را برای پیشگیری و مقابله با بحران های احتمالی انجام دهند.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امکانات و تجهیزات در استان هایی که بارش برف و باران زیادی دارند وجود دارد، گفت: این از وظایف استانداری هاست که امکانات را در مکان هایی ببرند که آسیب پذیری بیشتری دارد.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: ما از روز گذشته اخطارهای لازم را به استان ها داده ایم و برای روز چهارشنبه 30 بهمن بارش برف تا حدود 40 سانتیمتر را در استان آذربایجان غربی، کردستان، آذربایجان شرقی و چهار محال و بختیاری خواهیم داشت و برای روزهای پنج شنبه و جمعه نیز بارش برف و باران را در ایلام، چهارمحال بختیاری، لرستان، خوزستان، اصفهان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، همدان، مرکزی، البرز، تهران، سمنان، گیلان و مازندران، خراسان رضوی و گلستان خواهیم داشت.
لطیفی بیان داشت: از مردم تقاضا می شود که در صورت امکان در پایان این هفته سفرهای غیرضروری به این استان ها نداشته باشند و در صورت سفر، زنجیر چرخ، سوخت مناسب و دیگر تجهیزات و امکانات را همراه خود داشته باشند.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: در هنگام بحران، عمده وقت صرف اسکان اضطراری مسافران می شود، در صورتی که اگر مسافرتی مردم نداشته باشند، می توانیم خدمات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار