از کجا معلوم که ترکیه هدف نباشد؟

واحد مرکزی خبر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۰
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با بیان اینکه کشورش می تواند حدس بزند که چه کسانی در پشت اعتراض های عراق قرار دارند از احتمال کشیده شدن این اعتراض ها به ایران خبر داد.

این اظهارات بازتاب وسیعی در برخی از رسانه های غربی و عربی از جمله بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال داشته است که از همان ابتدای اعتراض ها در عراق و لبنان به انعکاس و پوشش گسترده این اعتراض ها پرداخته اند و بخصوص رسانه های سعودی و اماراتی در کنار رسانه های امریکایی و صهیونیستی نقش آتش بیار معرکه را در این زمینه بازی کرده اند و بارها به جعل خبر و انتشار آن دست زده اند.
با این حساب تا حدودی مشخص می شود که حدس اردوغان چه کسانی را شامل می شود. اما بحث اینجاست که اینها دقیقا همان کسانی هستند که در 2016 می خواستند کودتایی را در ترکیه علیه اروغان ترتیب دهند و یا بعدها بارها سعی کردند به بحران مالی و اقتصادی در این کشور دست بزنند. ترکیه و اردوغان با این کشورها در مناطق و حوزه های مختلف چه به صورت فردی و یا جمعی چالش و تضاد منافع پیدا کرده است. با عربستان و امارات در مناطقی مانند لیبی و سودان و مصر بر سر حمایت از اخوان المسلمین رو در رو شده و وارد جنگ نیابتی شده اند ضمن آنکه محمد بن سلمان کنسولگری عربستان در استانبول را به قتل فجیع یکی از مخالفان هوادار اخوانی خود یعنی جمال خاشقچی قرار داد که هنوز پس لرزه های آن ادامه دارد.
ترکیه با رژیم صهیونیستی علاوه بر حماس و برخی از مسائل حیاتی بحران فلسطین درباره نحوه بهره برداری از منابع نفت و گاز دریای مدیترانه دچار چالش جدی شده و تضاد منافع پیدا کرده ضمن اینکه اکنون برای ترکیه تقریبا مسجل شده است که در پشت تجزیه طلبی کردی در منطقه و اساسا تجزیه کشورهای اسلامی منطقه از شمال افریقا گرفته تا غرب آسیا مافیای رژیم صهیونیستی قرار دارد که البته از حمایت راستگرایان امریکایی هم برخوردارند. با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار