یک الماس صورتی استثنائی به نام روح گل سرخ که در نوع خود بزرگترین قطعه حراج شده است بیش از ۲۳ میلیون دلار قیمت خورد.

به گزارش خبرنگار ، پیش بینی می شود که در تاریخ ۱۱ نوامبر، Sotheby's در ژنو یک قطعه الماس که شبیه یک گل رز کاملا استثنائی است و به عنوان بزرگترین الماس صورتی کشف شده در روسیه است را با قیمتی بین ۲۳ تا ۳۸ میلیون دلار به نمایش بگذارد.
این الماس با نام روح گل سرخ، در کلاس خود (بنفش-صورتی روشن) بزرگترین قطعه ارائه شده در حراجی است. این الماس بیضی شکل ۱/۷ سانتی متر طول و ۱/۲۷ سانتی متر عرض دارد.
الماس اصلی که این الماس قطعه ای از آن است، در سال ۲۰۱۷ توسط گروه روسی "الروسا" در جمهوری ساخا (یاکوتیا) در شمال شرقی سیبری کشف شد. به گفته مدیر فروش موسسه بنوئت ربلین گفت که یک سال کار دقیق لازم بود تا این الماس به این شکل بیضی دربیارد و رنگ روشن آن را حفظ شود.
قیمت این الماس نیز شگفت انگیز است که چیزی بین ۲۳ تا ۳۸ میلیون دلار تخمین زده می شود. این بدان معنی است که قیمت هر قیراط آن ۲/۵۶ میلیون دلار است که بسیار نزدیک به قیمت رکورد ۲/۶ میلیون دلار هر قیراط است که دو سال پیش توسط "میراث صورتی" ژنو ثبت شد.
الماس صورتی نادرترین و بیشترین تقاضای بازار جهانی را دارد. الماس CTF Star Pink هنوز رکورد گرانترین الماس صورتی که تاکنون در حراجی فروخته شده را در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۷ در هنگ کنگ ۷۱/۲ میلیون دلار فروخته شد.
فروش این الماس چند روز پس از تعطیلی بزرگترین معدن الماس صورتی جهان که در استرالیا واقع شده است، انجام می شود. به گفته Sotheby's، این بسته شدن معدن بر قیمت و تمایل بیشتر به داشتن الماس صورتی تاثیر می گذارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار