پایگاه خبری «میدل ایست آی» اعلام کرد که حدود هزار نفر از نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی معاون شورای نظامی لیبی هفته گذشته به کمک به نیروهای موسوم به ارتش ملی علیه دولت وفاق این کشور آمدند.
به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، پایگاه خبری «میدل ایست آی» گزارش داد که حدود هزار نفر از نیروهای «محمد حمدان حمیدتی»، معاون شورای نظامی سودان هفته گذشته برای کمک به نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی «خلیفه حفتر» برای جنگ علیه دولت وفاق ملی در خاک این کشور فرود آمدند.
در این گزارش آمده است که تعداد نیروهای پشتیبانی سریع احتمالا به چهار هزار نفر در چند ماه آینده افزایش می یابد و اسناد ویژه ای از دولت امارات، حامی حفتر از صدور دستور العمل هایی برای انتقال نیروهای سودانی به لیبی از طریق کشور همسایه «اریتره» وجود دارد.
بر اساس اسناد امضا شده توسط حمیدتی در ماه می گذشته که در آمریکا منتشر شد، انتقال این نیروها برای حمایت از نیروهای حفتر یک پیشنهاد در قالب معامله ای به ارزش شش میلیون دلار بین شورای نظامی و شرکت «دیکنز اند مدیسون» وابسته به «آری بن مناشی»، مزدور اطلاعاتی اسرائیل که سابقه طولانی در معاملات لیبی دارد، بوده است.
مفاد این معامله تصریح می کند که شرکت دیکنز اند مدیسون تلاش می کند شورای نظامی سودان در قبال حمایت نظامی از نیروهای حفتر کمک مالی دریافت کند.
میدل ایست آی نوشت که پسر مناشی در تماس تلفنی با این پایگاه خبری اعلام کرد که موضوع تأمین مالی در برابر کمک نظامی که در معامله ذکر شده هنوز اجرائی نشده اما اگر یک نخست وزیر مدنی برای سودان انتخاب شود، احتمال این امر وجود دارد. 
اسناد دیگری در این پایگاه الکترونیک دفتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار