اگر قصد دارید طعم شیرین مادر شدن را بچشید، بخوانید/ راه کاری هایی برای رفع افسردگی پس از زایمان

باشگاه خبرنگاران جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۸
خانم هادر طول دوران بارداری باید درباره بسیاری از مسائل و مراقبت های این دوران اطلاع داشته باشند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، دوران بارداری برهه ای شیرین و جذاب و تجربه ای متفاوت برای خانمهاست؛ حسی شیرین که به آنها کمک می کند تا بتوانند راحت تر این ۹ ماه را سپری کنند و در نهایت فرزندی سالم را به دنیا بیاورند.
زنان در دوران بارداری علاوه بر قرار گرفتن تحت نظر یک پزشک متخصص، باید خود برخی مراقب های تغذیه ای و حرکتی خاص را رعایت کنند تا با مشکلی خاص در این دوران روبرو نشوند.
برای آشنایی با باید ها و نباید های دوران بارداری و نکات کلید و مهمی که زنان باردار باید به آن توجه کنند با یک متخصص زنان و زایمان گفتگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می خوانید.
طاهره فروغی فر متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص اوروگاینکولوژی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره مهم ترین مراقبت های دوران بارداری اظهار کرد: زنان به محض اطلاع از بارداری خود باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند تا پزشک متخصص با بررسی مواردی مانند قند، تیروئید، کم خونی، عفونت ها و سابقه ابتلا به سرخچه، آزمایش های اولیه را برای آنها انجام دهد.
وی افزود: همچنین سابقه بیماری های خانوادگی و اینکه آیا در خانواده همسر مشکل یا بیماری از نظر عقب ماندگی یا سندروم داون وجود دارد از زنان باردار پرسیده خواهد شد.
فروغی فر بیان کرد: سونوگرافی در هفته ششم بارداری انجام می شود تا از حاملگی داخل رحم اطمینان حاصل شود و پس از آن علائم حیاتی از جمله فشارخون و ضربان قلب چک می شود.
این متخصص زنان و زایمان گفت: نکته مهمی که زنان قبل از بارداری باید بدانند این است که برای جلوگیری ...