رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عدم اتکای بودجه به نفت مسئله مهم است چرا که اتکای بودجه به نفت، شرّ مطلق و تکیه بر باد است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰، گفت: مجلس تلاش می کند تا در جهت اصلاح ساختار بودجه نویسی با محوریت مردم سازی اقتصاد، عدالت اجتماعی، کوچک کردن دولت، کاهش وابستگی به نفت و توجه ویژه به طبقات پایین و متوسط جامعه و رفع تبعیض و برداشتن بار مشکلات معیشتی از روی دوش مردم حرکت کند.
وی بیان کرد: کاری که بالاخره باید در بلندمدت اتفاق بیفتد، اصلاح ساختار بودجه به نفع مردم است و بودجه ای عادلانه، مردمی و با کاهش وابستگی به نفت می تواند اقتصاد ما را قوی کند و ما با توجه به لایحه پیشنهادی دولت، تلاش خواهیم کرد تا برخی از محورهای اصلی ساختار بودجه را حتی بر مبنای این پیشنهاد فعلی، عملی کنیم و مقدمات اصلاح نهایی را از همین امسال آغاز کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بسته اقتصاد مردمی توجه به مشارکت مردم در اقتصاد و واگذاری دارایی ها به آحاد مردم، مد نظر مجلس شورای اسلامی است و امیدواریم در لایحه پیشنهادی بودجه هم به این محورها توجه شده باشد. همراهی دولت با برخی از موارد اصلی و مهم اصلاح ساختار بودجه که مد نظر مقام معظم رهبری است، یادگار ماندگار و نیکی برای آیندگان به جا خواهد گذاشت.
قالیباف ادامه داد: آنچه در نهایت باید به طور واقعی در بخش درآمدها به آن برسیم، عدم اتکا به نفت است که از موارد اصلی و مورد تأکید مقام معظم رهبری در سال های اخیر است و نفت خِیر و برکت است اما اتکای به نفت، شرّ مطلق و تکیه بر باد است.
وی افزود: مجلس و دولتی که هماهنگ با یکدیگر بتوانند به طور عملی عدم اتکای به نفت را اجرا کنند، خدمتی بی نظیر به نسل های آینده خواهند کرد و نفت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار