تهران- ایرنا- لیدز یونایتد در فاصله ۲ هفته تا پایان رقابت های چمپیونشیپ، صعود خود به لیگ برتر را پس از ۱۶ سال قطعی کرد؛ هدایت این تیم بر عهده مارچلو بیلسای آرژانتینی است.

«نمی توانم بگویم بردن برای من به تنهایی هیجان انگیز است. چیزی که در اصل من را به وجد می آورد؛ راهی است که برای رسیدن به پیروزی می سازم.» همین یک جمله نشان می دهد که پپ گواردیولا برای مشق مربیگری کار خوبی کرد که از اسپانیا تا بوینس آیرس رفت تا ۲ ساعت با مارچلو بیلسا درباره فوتبال صحبت کند و سپس وارد جرگه مربیان شود. ماچلو بیلسا ملقب به اِل لوکو(دیوانه) سرانجام آرزوی دیرینه لیدز یونایتد را برآورده کرد و این تیم را پس از ۱۶ سال به سطح اول فوتبال انگلیس بازگرداند.
آخرین سالی که لیدز در لیگ برتر بود آرسنال با آرسن ونگر برنده جام طلایی شد و هیچ شکستی نخورد. پورتو با مورینیو برنده لیگ قهرمانان اروپا شد. یونان در یورو ۲۰۰۴ با شکست پرتغالی که رونالدوی جوان را در ترکیب داشت قهرمان جام ملت های اروپا شد. مسی وارد تیم بزرگسالان بارسا شده بود. فیگو، بکام، زیدان و روبرتو کارلوس برای رئال مادرید بازی می کردند و ... حالا همه چیز تغییر کرده است و خیلی اتفاقات دیگر در دنیای فوتبال رخ داده است. آرسنال دیگر قهرمان جزیره نشد. پورتو هم به افتخار اروپایی نرسید و مورینیو پایان همان سال به انگلیس رفت. رونالدو با پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ شد و الان مدافع قهرمانی است. مسی در ۳۳ سالگی همچنان برای بارسا توپ می زند ولی سال های آخر حضورش در فوتبال است. زیدان حالا سرمربی رئال است و این تیم را به جام های متعددی رسانده و در نهایت لیدز یونایتد با سرمربی آرژانتینی اش به لیگ برتر بازگشته است.
به یاد آلن اسمیت، ریو فردیناند، جاناتان وودگیت، برایان کلاف، اریک کانتونا، ایان هارت و ... دوباره لیدز را باید در کنار بزرگان انگلیس ببینیم و دیدارهایش با تاپ سیکس را به ...

سرخط اخبار