ارومیه- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم پای دیابتی این نهاد در تعطیلات نوروزی و سراسری فعال است و خدمات لازم را به بیماران دیابتی ارائه می دهد.

امین رستم زاده روز پنجشنبه در جلسه برنامه ریزی حوزه فعالیت های پزشکی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با قددرانی از مجاهدت و ایثارگری های متعهدانه مسولان و کادر درمانی در دوره شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: افراد مبتلا به دیابت بیشتر از سایر مردم در معرض عفونت شدید با کرونا قرار دارند و بر همین اساس درمانگاه تخصصی در روزهای تعطیل نیز فعالیت می کند.
وی بیان کرد: متاسفانه ۴۰ درصد موارد انتقال ویروس کویید - ۱۹ در مراکز درمانی رخ می دهد یعنی شخص با علایم مشابه و خفیف به بیمارستان مراجعه می کند اما در بیمارستان به خاطر همجواری با سایر بیماران به کرونا مبتلا می گردد لذا درمانگاه جهاددانشگاهی آذربایجان غربی به عنوان تنها درمانگاه تخصصی در خصوص ترمیم زخم و دیابت در استان علاوه بر ارائه خدمات تخصصی درمانی به بیماران دیابتی و ترمیم انواع مختلف زخم ها در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نقش ایفا می کند.
وی ادامه داد: درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم و زخم پای دیابتی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی خدمات کنترل تشخیص تا درمان دیابت و ترمیم زخم بیماران دیابتی با روش های نوین را با بهره مندی از پزشکان متخصص و متعهد جهادی و کادر متعهد دارای مدرک زخم کاری ارایه می دهد.
وی به هزینه پایین درمان در این درمانگاه نسبت به سایر مراکز نیز اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون از قطع عضو بیش از ۳۰۰ نفر در سایه خدمات این مرکز جلوگیری شده است.
وی تصریح کرد: بر اساس آمار اعلامی ۳۴ درصد افراد مبتلابه زخم پای دیابتی دچار قطع عضو می شوند لذا در بعضی از موارد برای جلوگیری از رسیدن عفونت زخم به استخوان و عدم قطع عضو باید به صورت مکرر پانسمان مخصوص انجام شود که در همین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار