بانک ورزش - محمدرضا زادمهر گفت: در تیم ما بزرگانی مثل آقای پروین، ایرانپاک، سلیمانی و ... حضور داشتند و ما اصلا پشت پنالتی نمی رفتیم.
به گزارش بانک ورزش وبه نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، تیم های پرسپولیس ومنچستریونایتد انگلیس در تاریخ 6 خرداد سال 1354 یعنی 45 سال قبل در دیداری دوستانه در ورزشگاه امجدیه (شهید شیرودی فعلی) به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت به تساوی یک بر یک رسید.
محمدرضا زادمهر یکی از بازیکنان آن روز پرسپولیس در گفت و گو با اپلیکیشن رسمی باشگاه پرسپولیس در خصوص آن بازی و اتفاقات ویژه این دیدار گفت: من سال 1354 وارد پرسپولیس شدم و آن روزها بازیکن جوانی بودم. منچستر هم مثل حالا یک تیم پرهوادار و مهم در فوتبال روز دنیا به حساب می آمد که با عده ای از هوادارانش به تهران آمده بود تا با ما بازی کند. یادم می آید که هواداران منچستر را در استادیوم داوودیه مستقر کرده بودند. شب قبل از بازی در بولینگ عبده ضیافتی برای بازیکنان دو تیم برگزار شد که یک بج و کراوات منچستر را هم به ما یادگاری دادند.
وی ادامه داد: فردای آن ضیافت در ورزشگاه امجدیه با هم بازی کردیم که بازی خیلی خوبی هم انجام دادیم. البته مرحوم بهزادی سرمربی آن زمان پرسپولیس تیم بیشتر از بازیکنان جوان در کنار بازیکنان باتجربه استفاده کرده بود. در اواخر بازی بود که یک کرنر برای ما به دست آمد. مدافع منچستریونایتد من را هل داد و داور به درستی نقطه پنالتی را نشان داد. آقای پروین هم با تبحر خاصی این پنالتی را تبدیل به گل کرد و بازی مساوی شد. آن زمان من در تیم ملی جوانان هم بودم و با تیم های بزرگی مثل برزیل، ایتالیا، شوروی سابق و ... بازی کرده بودیم و ترسی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری