رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که برخی ها به بانک مرکزی فشار می آورند که نرخ ارز را بالا ببرد طی انتقاداتی تند از خودروسازان هم گفت: این فرآیند خودروسازی فشل را تا کجا باید ادامه دهیم؟

به گزارش سایت طلا به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی در هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تقدیر از کمک فعالان اقتصادی در شرایط امروز کشور اظهار کرد: هدف آمریکا و دشمن در یک سال و نیم گذشته فروپاشی اقتصاد ایران از راه نابودی پول ملی و مختل کردن تجارت خارجی ایران بوده که خوشبختانه شکست خورده و امروز در شرایط ثبات و آرامش نسبی هستیم.
رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به برخی انتقادات به سیستم بانکی کشور گفت: نکته حائز اهمیت آن است که من در طول مدت فعالیتم تمام سعی ام را به کار بسته ام تا ضعف ها و کمبودها را جبران کنیم ولی برخی از تصمیمات در اختیار من نیست و بانک مرکزی دولت و یا نظام نیست که بتواند همه مشکلات را حل و فصل کند ولی در طول این مدت اصرار ما بر این بوده که ارز صادرات به چرخه اقتصادی بازگردد و محدودیتی برای چگونگی بازگشت ارز اعمال نکردیم.
همتی ادامه داد: زمانی ما به درآمد 45 تا 50 میلیارد دلاری صادرات نفت مواجه بودیم ولی امروز چنین شرایطی وجود ندارد و لذا بازگشت سریع ارز کمک ویژه ای به تخصیص ارز مورد نیاز کشور برای واردات خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه تحریم ها به اوج خود رسیده ولی همچنان توطئه دشمنان تمام نشده است گفت: تحریم ها با تمام قوا ادامه دارد و ذره ای از فشار بر کشور برداشته نشده است و حتی تحریم چندباره بانک مرکزی تحت عناوین مختلف نیز در جریان است و دشمنان تصور می کنند که با تحریم بانک مرکزی تحت عناوین مختلف از جمله تروریسم می توانند برای ما مشکل ایجاد کنند. در حالیکه ما توانسته ایم با تدبیر بخشی از این فشارها را از میان برداریم.
* تخصیص 20 میلیارد دلار ارز برای واردات از ابتدای امسال
رئیس کل بانک مرکزی ...

سرخط اخبار