شادی جالب دانش آموزان در کلاس با یک موسیقی زیبا + ویدئو

پانا چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹

تهران (پانا) - اگر می گوییم موسیقی تولید داخل می تواند شادی و نشاط را در مدارس رقم بزند، سخن گزافی نیست، در کلیپی که در این گزارش آورده ایم، اقدام جالب یکی از معلمان برای پخش موسیقی در کلاس درس و تقویت هویت دانش آموزان را مشاهده می کنید.
به گزارش تسنیم؛ موسیقی می تواند نشاط را در کلاس درس رقم بزند این سخن گزافی نیست، دانش آموزانی هستند که با پخش یک آهنگ حتی برای سه یا چهار دقیقه مهمان شادی و نشاط در فضای سخت مدرسه می شوند.
آنها فرزندان دهه هشتاد و نود هستند که نیازهایشان، سبک زندگی شان و علائقشان متفاوت با دهه های قبل است باید آنها را دید و به نیازهایشان پاسخ داد.
اگر دانش آموز امروزی با پخش موسیقی در زنگ تفریح شاد می شود چه ایرادی دارد که در فضای مدرسه با تولیدات داخلی و پرمعنا، ذائقه او را تعیین کنیم تا دیگر به دنبال کلام و موسیقی فاقد محتوا و احیاناً حاوی کلمات رکیک و زشت نباشد.
در مقابل پخش آهنگ مبتذل، مدارسی هم هستند که با خلاقیت خود و نادیده نگرفتن نیاز دانش آموز امروزی برای شادی و نشاط، با استفاده از موسیقی های زیبا و معنادار نه تنها حال وهوای خشک کلاس درس را تغییر داده و دقایقی شاد را برای دانش آموزان رقم می زنند بلکه در این میان حس هویت و وطن دوستی فرزندان این خاک و بوم را هم تقویت می کنند.
این همان موضوعی است که بارها بر آن تأکید شده که موسیقی می تواند یکی از لوازم ایجاد نشاط در مدارس باشد به شرط آنکه آهنگ و محتوای آن مناسب باشد؛ در این میان تولیدات داخلی کم نیستند آهنگ هایی که متناسب با سن دانش آموز قابلیت پخش در مدارس را دارند.
در کلیپ زیر اقدام جالب یکی از معلمان را در پخش آهنگی بامحتوا برای دانش آموزانش در ...