یک کارشناس اقتصاد گفت: دولت ارز ۴ هزارو ۲۰۰ تومانی را حذف کند و منابع حاصل از آزاد شدن آن را به محرومان بپردازد.

به گزارش صبحانه ، یک کارشناس اقتصادی گفت: اقتصاد سیاسی منافع برخی امضا های طلای و انحصار طلبی مانع رشد اقتصادی و رونق کسب و کار در کشور است.
علی مروی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دوم سیما با بیان اینکه بخش خصوصی زمانی که چشم انداز خوبی از نرخ ارز، تورم و متغیر های کلان ببیند سرمایه گذاری می کند افزود: اکنون بروکراسی اداری برای دریافت مجوز و ماه ها دوندگی برای آن سرمایه گذاری ها را با مانع روبر و کرد.
وی گفت: با توجه به اینکه کسانی در هر بازاری تخصص دارند فقط با اطلاع دادن کسب و کار خود را آغاز کنند، اما اقتصاد سیاسی موجب شده است بروکراسی درارائه مجوز ها کاهش نیابد.
وی با بیان اینکه تفاوت قیمت دستوری با قیمت بازار رانت ایجاد می کند افزود: تورم های بالا در کشور به دلیل برتری سیاست های مالی دولت بر سیاست های پولی است.
مروی گفت: نه تنها برای کسری بودجه چاره جویی نمی کنیم، بلکه با واردکردن پول نفت تورم را افزایش می دهیم و تورم بالا موجب می شود سیاستگذاری ها احساسی شود.
این کارشناس اقتصاد افزود: امروز رویکرد ما سرکوب قیمت هاست که رویکرد اشتباهی است.
وی اضافه کرد: ورود شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو اشتباه است و این شورا باید انحصار را بردارد و مشکل رقابت را حل کند.
وی گفت: شورای رقابت درحالی قیمت خودرو را تعیین می کند که قیمت ها در بازار چیز دیگری است و بر این اساس تقاضا برای خودرو های کارخانه بسیار زیاد می شود ومردم برای آن صف می کشند و این برای حکم رانی ما مضحک است.
وی افزود: وقتی برای خودروساز قیمت گذاری می کنیم برای تامین قطعه دچار مشکل می شود و از طرفی دیگر قطعه ساز را نیز مجبور می کنیم صادرات انجام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار