معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در مصاحبه ای گفت که سلاح هسته ای هیچگونه جایگاهی در ایدئولوژی ایران ندارد.

به گزارش گروه مانیتورینگ خبرگزاری فارس، «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه با شبکه خبری «راشاتودی» مصاحبه ای درباره موضوعات مختلف منطقه ای انجام داد.
وی که این مصاحبه را در حاشیه کنفرانس عدم اشاعه هسته ای مسکو انجام می داد، درباره اهمیت این کنفرانس گفت: «این کنفرانس در بحبوحه حوادث و موضوعات بین المللی مهمی برگزار می شود که یکی از این موضوعات عدم اشاعه هسته ای است که موضوعی بسیار مهم در روابط بین المللی است. تحولات حول برنامه جامع اقدام مشترک نیز از موضوعات مهم دیگر است. بحث هایی نیز درباره تحولات شبه جزیره کره انجام شده است. این کنفرانس با توجه به این موارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کارشناسان و تحلیلگران عدم اشاره هسته ای نیز در این کنفرانس حضور داشتند و درباره موضوعات عدم اشاعه هسته ای صحبت کردند.»
غربی ها حق هسته ای دیگر کشورها را قبول ندارند
معاون وزیر امور خارجه ایران اضافه کرد: «سه موضوع مهم وجود دارد که آن عدم اشاعه هسته ای، خلع سلاح هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است که باعث تاسف است که کشورهای غربی تنها بر یکی از این موضوعات تمرکز کرده اند و آن خلع سلاح و کاهش سلاح های کشتار جمعی است و هرگز حق دیگر کشورها در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را قبول ندارند. اما معتقدم که این سه موضوع باید به صورت همزمان به جلو برده شود و کشورهای بزرگ نیز باید به خلع سلاح هسته ای خود بپردازند.»
سلاح هسته ای جایگاهی در ایدئولوژی ایران ندارد
عراقچی در پاسخ به این سوال که برخی ایران را متهم می کنند که به دنبال دستیابی به تسلیحات هسته ای است، گفت: «سیاست های هسته ای جمهوری اسلامی کاملا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار