تیم فوتبال پرسپولیس تنها نماینده کشورمان در جمع ۸ تیم برتر آسیا خواهد بود.

به گزارش سرویس ورزشی صبح قزوین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛مرحله حذفی رقابت های  لیگ قهرمانان آسیا  از روز شنبه آغاز شد و فوتبال ایران با ۲ نماینده به ادامه مسابقات پرداخت. پیش از این شهرخودرو و سپاهان ۲ نماینده دیگر ایران، در مرحله گروهی از لیگ قهرمانان حذف شده بودند.  استقلال  در این مرحله به مصاف پاختاکور ازبکستان رفت، اما با نتیجه ۲ بر یک برابر حریف شکست خورد و از گردونه مسابقات خارج شد. دیگر نماینده ایران (پرسپولیس) در این مرحله السد قطر را شکست داد و به جمع ۸ تیم برتر آسیا صعود کرد.
پرسپولیس؛ صعود سرخپوشان به مرحله یک چهارم با آل کثیر
تیم فوتبال پرسپولیس ایران  پس از اینکه در مرحله گروهی صدرنشین شد و با قاطعیت به مرحله حذفی صعود کرد، به مصاف  السد قطر  رفت و با نتیجه یک بر صفر حریف پرستاره خود را شکست داد. السد که ژاوی اسطوره بارسلونا را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می دید و از نفرات سرشناسی مثل سانتی کازورلا، بغداد بونجاح و اکرم عفیف در ترکیب خود بهره می برد، در این دیدار مبهوت عملکرد خوب بازیکنان پرسپولیس شد.
اگرچه بازیکنان السد بیشتر دقایق مسابقه، کنترل بازی را در اختیار داشتند و چند بار با شوت از راه دور دروازه نماینده ایران را تهدید کردند، اما حامد لک دروازه بان پرسپولیس به خوبی برابر حملات حریف مقاومت کرد و چهارمین کلین شیت متوالی خود را به ثبت رساند. در شرایطی که در اواخر مسابقه پرسپولیسی ها خسته به نظر می رسیدند، اما روی یک ضربه کرنر، دقیقه ۸۸ عیسی آل کثیر بالاتر از بغداد بونجاح دروازه السد را باز کرد.
السد چهارمین شکست خود را برابر پرسپولیس تجربه کرد که بدترین آمار آن ها برابر یک تیم آسیایی به حساب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار