ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با تاکید بر لزوم رویکرد تعامل برای تنش زدایی در منطقه گفت: موضع اسلام آباد برای حفظ توافق هسته ای ایران (برجام) استفاده از راهکار دیپلماسی است.

«زاهد حفیظ چودری» روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی خود در اسلام آباد در پاسخ به پرسشی درباره تحولات منطقه گفت: پاکستان بر تعامل رویکرد مخالف رویارویی تاکید دارد.
وی افزود: تعامل بهترین راهکار است و ما همین نگاه و سیاست را درباره توافق هسته ای ایران داریم و معتقدیم حل و فصل مسائل از طریق گفت وگو نتایج پرباری به دنبال خواهد داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد: این کشور در گذشته نقش آشتی جویانه برای تنش زدایی در منطقه ایفا کرد و اکنون نیز آماده است تا برای کاهش تنش ها نقش آفرینی کند.
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان بیست و دوم آبانماه امسال در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی این کشور گفت: بازگشت جو بایدن به برجام به سود پاکستان است زیرا این وضعیت به ما کمک می کند که همکاری های دوجانبه تجاری با ایران را گسترش دهیم و این به نفع دو کشور است.
وی که یک روز قبل از این مصاحبه در اسلام آباد و برای چهارمین بار میزبان «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران بود خواستار تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی میان دو کشور شد و گفت: باید دید که آیا بایدن سیاست ترامپ را دنبال می کند و یا اینکه به وضعیت زمان «باراک اوباما» زمانی که توافق هسته ای با ایران امضا شد برمی گردد.
311311

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار