ساعت24 - روزنامه اعتماد با کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت درباره ابتلای برخی افراد به ویروس اچ آی وی در یک روستای لردگان گفتگو کرده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت درباره ابتلای برخی افراد به ویروس اچ آی وی در یک روستای لردگان گفتگو کرده است.
بخشی از این مصاحبه را بخوانید: 
* (درباره اظهارات وزیر بهداشت که گفته بود برخی بی دلیل یا از راه هایی به این ویروس مبتلا شده اند که هیچ گناه و تقصیری ندارند): ایشان در نامه به وزیر دادگستری گفته اند کانون را شناسایی کرده ایم. یعنی اولین افرادی که در آن منطقه مبتلا بوده اند برای ما شناخته شده اند و قدمت ابتلای شان هم برای ما روشن است که بین 7 تا 10 سال از آلودگی آنها می گذرد. اما منظور ایشان از راه های انتقال مسیرهایی است که از آن کانون به افراد دیگر منتقل می شود. این راه ها متنوع و متفاوت است. بعضا فرد می تواند در ابتلا به بیماری هیچ گونه دخالتی نداشته باشد.
* شفاف ترینش کودکی است که از مادر اچ آی وی مثبت به دنیا می آید. یا ممکن است زن از طریق رابطه با همسرش مبتلا شده باشد. برای وزارت بهداشت هم کانون انتقال و راه های انتقال مشخص شده است. افرادی هم که تاکنون مبتلا به ویروس اچ آی وی شناسایی شده اند مشخص است از چه مسیرهایی مبتلا شده اند.
* به صراحت اعلام می کنم که هیچ مسیر مشترک و زمان مشترکی وجود ندارد که کسی بخواهد بر اساس یک قاعده کلی ادعا کند آنها از یک طریق و در یک زمان مبتلا شده اند. ادعایی مطرح شده بود و متاسفانه برخی افراد به آن دامن زدند تا بهورز مظلوم را قربانی کنند. ادعای افراد غیرمطلع این بود که یک تست قند خون ظرف چند هفته اخیر در آنجا انجام شده و همه این آدم ها مبتلا شده اند. در حالی که اصلا چنین چیزی صحت ندارد. این روند از 7 تا 10 سال قبل شروع شده و افراد در بازه های زمانی مختلف و به دلایل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار