اعتمادآنلاین| عباس رافعی کارگردان فیلم «بهت» است که در خردادماه امسال اکران آنلاین آن آغاز شد، اما در فاصله ای اندک قاچاق شد. او در همان زمان گفته بود که وقتی به این موضوع پی برده بهت زده شده است.
در همین حال در این مدت چند فیلم سینمایی دیگر همچون «خروج» اثر ابراهیم حاتمی کیا، «خرس» اثر خسرو معصومی و «سازهای ناکوک» به کارگردانی علی حضرتی نیز قاچاق شده اند.
البته با شدت گرفتن قاچاق فیلم های در حال نمایش همزمان با اکران آنلاین آنها، کارگروه مبارزه با سرقت و قاچاق فیلم های سینمایی نیز تشکیل و در تازه ترین خبر از این گارگروه عنوان شده که قرار است مجازات سارقان آثار فرهنگی و هنری تشدید شود. از همین رو به سراغ عباس رافعی رفتیم تا در مورد تجربه اش از قاچاق فیلم های سینمایی بگوید.
***
*با توجه به اینکه فیلم «بهت» نیز چند ماه قبل همزمان با اکران آنلاین قاچاق و در فضای مجازی منتشر شد، چه اقدامی برای پیگیری آن صورت گرفت و فکر می کنید تشکیل کارگروه مبارزه با سرقت و قاچاق فیلم های سینمایی چقدر در این زمینه موثر خواهد بود؟
تولید و پخش در ایران هیچ امنیتی ندارد. من درباره تشکیل این گارگروه چیزی نشنیده ام، اما فکر می کنم متولیان امر همچون پلیس امنیت، پلیس سایبری و وزارت ارشاد باید عزم جدی داشته باشند چراکه پیش از اکران آنلاین فیلم در پلتفرم های مجازی، شاهد بودم شبکه های فارسی زبان ماهواره ای درباره فیلمی که قرار است وارد چرخه اکران شود، تبلیغ و حتی زمان نمایش آن را اعلام می کنند.
در ابتدا فکر می کردم «نماوا» یا «فیلیمو» باید امنیت پلتفرم های خود را بالا ببرند تا بتوانند با یک برنامه نویسی دقیق، امکان دانلود یا فیلمبرداری از روی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار