گروه استان ها - شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس موقتاً توانست مشکل کمبود معلم را در استان زنجان حل کند؛ با این وجود هرساله با افزایش بازنشستگان، مشکل کمبود معلم در استان جدی می شود.

- اخبار استانها -
بیت الله احمدی نژاد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان ، اظهار داشت: طبق گفته وزیر آموزش و پرورش مقرر شده است که مدارس از 15 شهریور بازگشایی شوند؛ البته ممکن است تصمیم گیری ها در خصوص تاریخ بازگشایی مدارس به استان ها تفویض اختیار شود و بر اساس شرایط استان در خصوص وضعیت کرونا تصمیم بگیرند.
300 معلم واجد شرایط جذب آموزش و پرورش قزوین می شوند
ثبت 14 هزار شکایات مردمی در وزارت آموزش و پرورش
واکنش آموزش و پرورش به تبلیغات همیار تقلب/آزمون مجازی یکی از روش های ارزیابی دانش آموزان است
وی در ادامه به وضعیت کمبود معلم در استان اشاره کرد و گفت:  هرساله آموزش و پرورش استان با کمبود معلم مواجه است ولی خوشبختانه در سال های گذشته با انجام ترفندهایی اجازه نداده ایم که هیچ کلاسی بدون معلم بماند.
معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه هرساله قبل از شروع مدارس جلساتی با روسای 14 گانه آموزش و پرورش استان در خصوص کمبود معلم برگزار می کنیم خاطرنشان کرد: بر همین اساس کمبودهای هر منطقه طبق مکاتبات اداری به وزارت خانه اعلام می شود و هرساله بخشی از دغدغه های استان برطرف می شود .
وی در ادامه به جذب نیروهای جدید برای سال تحصیلی پیش رو اشاره کرد و گفت: کل ورودی های جدیدی که از طریق استخدام پیمانی و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش استان خواهند شد تقریبا حدود 150 نفر خواند بود و این در حالی است که در سال گذشته 240 نفر نیروی حق التدریس جذب آموزش و پرورش استان شدند.
احمدی نژاد در خصوص کمبود نیرو در روستاهای محروم و دورافتاده استان گفت: همه ساله ها آموزش و پرورش ...

سرخط اخبار