اولین عرضه اولیه سال ۹۹ در حالی فردا صورت می گیرد که طی آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت صبا بین متقاضیان به روش ثبت سفارش عرضه خواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین روز چهارشنبه ۱۰ درصد از کل سهام خود را با روش ثبت سفارش عرضه خواهد کرد. این شرکت که در تاریخ ۱۳ اسفندماه توسط هیات پذیرش اوراق بهادار در بازار اول فرابورس ایران پذیرش شد، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم خود را با نماد «صبا» در بازه قیمت ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تومانی عرضه می کند.
شرکت سرمایه گذاری صبا تامین در پایان سال ۹۸ در بیش از ۳۱ شرکت بورسی با ارزشی بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است که در این میان صنایع استخراج کانه های فلزی و بانک ها و موسسات اعتباری بیشترین سهم را از سبد پورتفوی بورسی این شرکت تشکیل داده اند. صبا در اسفند ماه در مجموع ۷ هزار و ۹۳۳ میلیارد و ۴۸۴ میلیون ریال برای خرید سهام دانا، حفاری، دتامین و… هزینه کرده است و در همین مدت از فروش سهام برخی از شرکت های بورسی بیش از ۳ هزار میلیارد ریال سودآوری داشته است بدین ترتیب درآمد سود سهام محقق شده از ابتدای سال مالی تا پایان سال ۹۸ به بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
بر اساس گزارش عملکرد ۹ ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ۹۸، صبا در مجموع توانسته مجموع دارایی های خود را به بیش از ۵۹ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال برساند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشدی ۲۹ درصدی را نشان می دهد. همچنین جمع بدهی های این شرکت نیز ۱۲ هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۷ افتی ۴۲ درصدی داشته است.
جمع درامدهای عملیاتی صبا در ۹ ماه منتهی به ۳۰ بهمن ۲۸ هزار و ۸۳۷ میلیارد و ۸۶۱ میلیون ریال بوده که نسبت به ۹ ماهه سال ۹۷ رشدی ۱۵۸ درصدی را نشان می دهد. این در حالی است که هزینه های این شرکت نیز در این مدت ۳۰ درصد کاهش یافته تا در مجموع سودآوری خالص صبا به بیش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار