شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود یک سامانه بارشی قوی به استان از اواخر روز دوشنبه، احتمال سیلاب و آبگرفتگی معابر در شهرستان های اردل، کوهرنگ و لردگان دور از انتظار نیست.

مهرداد قطره سامانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی از روز دوشنبه با بارش باران در شهرستان کوهرنگ فعالیت خود را آغاز می کند و در روز سه شنبه منجر به بارش برف و باران در سایر مناطق استان می شود.
وی، اوج بارش های روز سه شنبه را برای شهرستان های لردگان و کوهرنگ پیش بینی کرد و گفت: با توجه به حجم بالای بارش ها احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در این مناطق بیش از سایر نقاط استان است.
قطره سامانی با اشاره به روند افزایشی دما در استان، تصریح کرد: برای روزهای آینده دما بین ۲ تا ۳ درجه سانتی گراد افزایش می یابد.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از وقوع بارش قابل توجه برف برای روزهای جمعه و شنبه هفته آینده در استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با ورد یک سامانه بارشی بسیار سرد به استان برای روزهای جمعه و اوایل هفته آینده بارش موثر برف را در تمامی نقاط استان شاهد باشیم.
به گزارش ایرنا، میانگین وزنی بارش های سال زراعی چهارمحال و بختیاری ۵۳ میلیمتر گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۲درصد و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۴۲ درصد کاهش دارد.
چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش ها در این استان، استان های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می دهد

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار