با این که مخالفان و منتقدان دونالد ترامپ این روزها به خاطر شکست او در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا خوشحال هستند و خروج او را از کاخ سفید به معنای پایان دوره کابوس وار حکمرانی او می دانند؛ اما بسیاری نیز هستند که باور دارند ترامپ چنان تاثیرات عمیقی در دنیا و فضای سیاسی دنیا گذاشته که تنها با خروجش از کاخ سفید، این تاثیرات رنگ نخواهند باخت. به باور این گروه از کارشناسان، ترامپ و ترامپیسم حتی در نبود او نیز ادامه خواهد داشت- و در واقع دنیا و به خصوص آمریکا دیگر هیچ گاه به روزهای قبل از ظهور دونالد ترامپ باز نخواهد گشت.

به گزارش تابناک، شفقنا به نقل از آتلانتیک نوشت: آنه آپلبوم نویسنده این سایت عقیده دارد که دنیا بعد از این نخواهد توانست یک بار دیگر به وضعیت نرمال- یعنی همان وضعیتی که قبل از دوران ریاست جمهوری ترامپ بر دنیا حاکم بود، بازگردد. شرایطی که در آن آمریکا مدعی مدیریت جهان بود و البته مدعی دموکراسی در داخل و خارج از این کشور. اما ترامپ همه چیز را تغییر داد، و حالا دیگر این ادعاها نه تنها جدی گرفته نمی شوند، که کشورهای دیگر نیز به زندگی و تصمیم گیری بدون حضور مسلط آمریکا عادت کرده اند و بی تردید جو بایدن کار دشواری برای کنار آمدن با این شرایط خواهد داشت.
در این مقاله با اشاره به تبریکات زودهنگام رهبران مختلف جهان پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، که حتی رهبرانی مانند “بوریس جانسون” نخست وزیر بریتانیا، “امانوئل مکرون” رئیس جمهور فرانسه، “جوزپه کنته” نخست وزیر ایتالیا، “مایکل مارتین” نخست وزیر ایرلند، و “پدرو سانچز” نخست وزیر اسپانیا را نیز شامل می شد و چنان پرتعداد بود که “فاکس نیوز” حامی ترامپ هم توانایی کتمان و نادیده گرفتن این استقبال را نداشت، چنین آمده: «بی تردید رهبران دنیا یک بار دیگر از این که می توانند با یک رهبر منطقی و معقول گفتگو کنند، شادمانند و از این امر لذت می بردند. بیراه نیست اگر بگوییم آن ها هم از اینکه ترامپ و تیمش را چهار سال دیگر تحمل نخواهند کرد، و حالا می توانند با گروه دیگری ارتباط داشته باشند، از ته دل خوشحال شده اند.
با این حال یک نکته نادرست مهم و البته گمراه کننده در این میان وجود دارد و آن هایی که در جایگاه ها و موقعیت های مختلف به جو بایدن تبریک گفته اند، این مورد مهم را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار