شهردار تهران از موافقت شورای عالی شهرسازی و معماری با تبدیل 70 درصد از یکی از بزرگ ترین پادگان های تهران به فضای سبز خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا ؛ پیروز حناچی، در همایش بین المللی پوشش سلامت همگانی که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: سبک زندگی شهری و آلودگی ها موجب شد بیماری هایی مانند فشار خون، دیابت و اضافه وزن در کلان شهرها افزایش پیدا کند. زندگی شهری زمینه های شیوع بیماری های فراگیر را فراهم می کند. هر چند این مساله در تخصص من نیست اما ارتباط مستقیمی بین رشد این بیماری ها و سبک زندگی شهری وجود دارد و سرمایه گذاری در زمینه تغییر سبک زندگی مردم می تواند نقش پیشگیرانه در شیوع این بیماری ها داشته باشد.
وی به آلودگی هوای تهران اشاره و عنوان کرد: نگاهی به روند کیفیت هوای تهران در فاصله سال های 90 تا 97 نشان می دهد در سال گذشته، خوشبختانه تعداد روزهای ناسالم و خطرناک در تهران کاهش یافته و تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس کم تر شده است، ضمن اینکه روزهایی که لازم بود مدارس تعطیل شوند به صفر رسید.
شهردار تهران ادامه داد: البته این موفقیت علت های مختلفی دارد که از جمله آن ها باید به افزایش نزولات جوی، زحمات همکاران ما در شرکت نفت برای بالا بردن کیفیت بنزین های مصرفی در تهران و زحمات مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک و پلیس راهور اشاره کرد که کلیه مبادی ورودی شهر را به دوربین کنترل معاینه فنی مجهز کردند. در سال گذشته 2 میلیون خودرو مورد معاینه فنی قرار گرفتند که این مساله نقش مهمی در کاهش ذرات معلق در هوا داشت.
حناچی تصریح کرد: طبق آمارهای جهانی وضعیت شهر تهران در مقیاس بین المللی از بسیاری از شهرها بهتر و از چند شهر هم بدتر است. پایش کیفیت سوخت هم نشان می دهد بعد از تحریم ها در زمینه بالا بردن کیفیت سوخت دچار وقفه شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار