نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: پیش بینی می شود امسال حدود ۱۳ میلیارد دلار درآمد نفتی یعنی کمترین میزان آن در طول ۴۰ سال گذشته در کشور محقق شود.

احمد علیرضابیگی در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: بر خلاف پیش بینی های بودجه نویس ها که قیمت نفت را بر مبنای بشکه ای 50 دلار بسته بودند، این عدد به زیر 20 دلار رسیده و کشور شدیدا به ارز نیاز دارد و اوج گیری و جهش تولید می تواند در این جهت گره گشا باشد.
وی افزود: در شرایط فعلی موضوع استقراض و فروش اوراق قرضه محل تأمل است؛ منابع درآمدی که در بودجه تعیین شده بود غیرواقعی هستند و کسری آنها منجر به تحمیل تورم خواهد شد؛ با این اوصاف بودجه 99 حتما باید مورد بازنگری قرار گیرد و دولت متمم بودجه را ارائه دهد.
تحمیل گرانی و تورم 50 درصدی به مردم
بیگی با بیان اینکه دولت فعلی قابلیت جراحی بزرگ اقتصادی را ندارد، تشریح کرد: قطعا با کسری بودجه مواجه خواهیم شد و این کسری را به ناچار باید از طریق استقراض بانک مرکزی تأمین کنیم که نتیجه آن تورم بالای 50 درصدی و تحمیل گرانی به مردم خواهد شد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در عین حال خاطرنشان کرد: چاره ای نداریم جز اینکه به سمت خروج دولت از اقتصاد و مردمی کردن آن برویم.
 وی در بخش دیگری از صحبت های خود ابراز داشت: کشورهای پیرامون ما بازارهای بزرگی هستند ولی متاسفانه حتی نتوانسته ایم ارتباطات سیاسی خود را با این کشورها تسهیل کنیم؛ ما باید در این بازارها منفعت نشان دهیم و این بازارها بیشتر از گذشته به سراغ ما بیایند.
استاندار سابق آذربایجان شرقی متذکر شد: فکر دولت فقط با اروپا مشغول است و می خواهد آنها دست ما را بگیرند در صورتی که در دوران تحریم های شدید با کمک بازارهای منطقه ای و پیرامونی توانستیم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کنیم.
منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار