ذکری که ظهور را نزدیک می کند/توصیه گره گشای علامه طباطبایی(ره) برای منتظران

شبستان پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
حجت الاسلام نوروزپور زنده نگه داشتن یاد امام زمان(عج) را موجب آ ثار و برکات معنوی برای منتظران دانست و گفت: در روایات و در پاسخ به شکوه از غیبت امام(عج)، بر مداومت به صلوات تاکید شده، زیرا استمرار صلوات حلال مشکلات و موجب برطرف شدن موانع ظهور است.

حجت الاسلام «محمد نوروزپور» در گفت و گو با خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان ، با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات دین مبین اسلام بحث صلوات و دورود بر پیامبرگرامی اسلام(ص) و آل حضرت(ص) است، اظهار کرد: در سفارش خداوند به ذکر صلوات همین کافی است که در آیه 56 سوره مبارکه احزاب قرآن کریم آمده است: «إِنَّ اللهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلیما» ،«همانا خدا و فرشتگانش همواره بر پیامبر(ص) درود می فرستند، ای کسانی که ایمان آورده اید، بر او درود فرستید و سلام گویید و کاملا تسلیم ( فرمان او ) باشید.
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه بزرگان دینی ما هم توصیه بر ذکر صلوات بر محمد وآل محمد(ص) داشته اند، افزود: ذکر صلوات سفارشی است که خدا و ملائکه هم بر انجام آن اهتمام داشته اند و از مومنین هم خواسته شده که در زندگی مومنانه خود آن را مورد توجه قرار دهند. آیت الله العظمی بهجت(ره) همواره تاکید داشتند که «صلوات هم مداد است و هم پاک کن» ، از باب اینکه ثواب های بسیاری برای انسان با ذکر صلوات نوشته و در عوض گناهان کثیری نیز با آن پاک می شود.
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف وامور خیریه کشور تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد امام زمان(عج) موضوع مهمی است که باید مورد توجه منتظران حضرت حجت(عج) قرار گیرد. به همین جهت سفارش شده است که به نیت حضرت حجت(عج) صدقه بپردازید و یا ذکر صلوات به نیت سلامتی و تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(عج) در سبک زندگی یک منتظر واقعی مداومت کنید.
 وی با بیان اینکه ذکر صلوات گروهی و دسته جمعی علاوه بر آثار و برکات ...