سرگیجه و از دست دادن تعادل در افراد می تواند نشان دهنده یک بیماری خاص باشد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، گاهی اوقات در هنگام نشستن یا ایستادن دچار سردرد و سرگیجه می شویم که ممکن است این حالت نشانه وجود یک بیماری در بدن باشد که در این صورت باید به پزشک مراجعه کرد. در ادامه این مطلب با بیماری هایی که نشانه آن ها از دست دادن تعادل بدن است آشنا خواهید شد.
دیابت کنترل نشده
امروزه بعضی از افراد جامعه دچار بیماری دیابت هستند و اگر این عارضه به خوبی کنترل نشود می تواند باعث اختلال در بینایی، نارسایی کلیوی، آسیب های عصبی، اختلالات کلامی، مشکلات جدی در پا ها و عدم تعادل شود. افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند باید همیشه با رعایت اصول تغذیه ای تحت نظر پزشک قرار بگیرند.
مشکلات گوش داخلی
مشکلات گوش داخلی در افراد به علت بروز عفونت های ناشی از آن اتفاق می افتد و در صورتی که به پزشک مراجعه نشود ممکن است فرد تعادل خود را از دست دهد.
میگرن
افراد مبتلا به میگرن به علت اینکه بیش از پیش نسبت به نور و صدا حساس می شوند و تحمل این شرایط برایشان دشوار است گاهی تعادل خود را از دست می دهند. همچنین در این افراد مغز به درستی نمی تواند محرک های بیرونی را از سیستم بینایی دریافت کرده و با آنها برخورد کند در نتیجه مشکل سرگیجه و اختلال دید بروز کرده و تعادل فرد به هم می خورد. طبق تحقیقات دانشمندان سرگیجه های ناشی از میگرن باعث به وجود آمدن انقباض شاهرگ و جریان خون کم به سمت مغز و در نهایت بر هم خوردن تعادل در بدن فرد می شود.
درد پا
یکی دیگر از عوامل بر هم خوردن تعادل بدن به بیماری های پا مربوط می شود. بروز پینه، میخچه، خار پاشنه و پادرد می تواند روی ثبات فرد تاثیر گذاشته و خطر افتادن یا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار