این گیاهان حشرات را کاملاً از بین نمی برند، اما خواص بی نظیر آنها آفات و حشرات را از محیط زندگی شما دور می کند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، وقتی به فصل گرم سال نزدیک می شویم، نگرانی از حضور حشراتی مانند پشه، مگس و آفت ها ذهنمان را درگیر می کند و ما را به فکر جست وجو برای دفع آنها وامی دارد.
همیشه گزینه های شیمیایی مانند سموم دفع آفات، حشره کش ها و وسایلی از این قبیل وجود دارد اما به طور حتم کشف و امتحان راه حل های طبیعی قبل از استفاده از مواد شیمیایی، خالی از فایده نیست.
در این گزارش، گیاهانی را که باغبانان برای دفع حشرات آزاردهنده از آنها استفاده می کنند، معرفی کرده ایم.
آنها پشه ها، کنه ها و مگس ها را از بین نخواهند برد اما خواص بی نظیر آنها ممکن است آفات را از محیط زندگی و گلخانه شما دور کند.
اسطوخودوس
تحقیقات نشان داده است که اسطوخودوس می تواند در دفع پشه ها و سایر حشرات مؤثر باشد. هنوز مشخص نیست که چرا این گیاه می تواند به عنوان دفع کننده عمل کند اما برخی بوی آن را علت دفع حشرات می دانند.
شاید با خود بگویید که بوی خوش این گیاه چگونه می تواند آزاردهنده باشد اما واقعیت این است که قرار نیست آنچه برای شما لذت بخش است، برای موجودات دیگر نیز دلپذیر باشد. اسطوخودوس از محبوب ترین و معروف ترین گیاهان دارویی نیز است.
رزماری
گیاه دارویی تند و تیز رزماری به دلیل عطر و بوی خاص و تند آن، می تواند در دور نگهداشتن پشه ها موثر باشد.
جدا از گیاه آن، روغن رزماری نیز در میان دیگر روغن های گیاهی، بیشترین تأثیر را در دفع پشه ها دارد. گفته می شود که حتی ممکن است بازدارنده حشرات دیگر مانند شته ها و کنه ها نیز باشد. فقط توجه داشته باشید که این نتایج همه بر پایه روغن رزماری صورت گرفته است.
ریحان
مجله اکولوژی اکشن گزارشی را منتشر ...

سرخط اخبار