فروش و تبلیغ دارو در داروخانه های اینترنتی ممنوع است

جام جم آنلاین چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: هرگونه تبلیغ دارو یا فروش دارو در فضای مجازی ممنوع است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص فروش دارو در داروخانه های اینترنتی توضیح داد: طبق آئین نامه سازمان غذا و دارو صرفا داروخانه های حقیقی و فیزیکی می توانند سایت داروخانه اینترنتی تاسیس کنند و مجوزهای آن را ازطریق سازمان غذا و دارو یا دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دریافت کنند.
وی در خصوص حوزه فعالیت داروخانه های اینترنتی توضیح داد: این داروخانه ها فقط مجاز به ارائه محصولات غیردارویی مانند مکمل ها و برخی تجهیزات پزشکی هستند و فروش دارو و حتی داروهای گیاهی در این اماکن ممنوع است.
سخنگوی سازمان غذا و داروبه مردم توصیه کرد: در زمان مراجعه به داروخانه های اینترنتی مجوز آنها را مشاهده کنند و همچنین آدرس داروخانه فیزیکی مورد نظر باید در سایت آنها ذکر شده باشد.
جهانپور با اشاره به گسترده بودن فعالیت ها در فضای مجازی توضیح داد: رصد داروخانه ها و هرگونه فروش دارو در فضای مجازی بر عهده پلیس فتا، سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است که در صورت مشاهده هر گونه تخلف موضوع پیگیری شده و از طریق مراجع قضایی رسیدگی می شود.
وی در پایان تاکید کرد: هرگونه تبلیغ دارو یا فروش دارو در فضای مجازی و حتی داروخانه های اینترنتی که مجوز دریافت کرده اند، ممنوع است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار