اراک- جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: در شش ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان نذورات مردمی در قالب مبالغ نقدی و غیرنقدی در استان مرکزی جمع آوری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، مظفر صفریان ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: امسال تعهد ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بیش از شش میلیارد تومان پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری شهرستان های محلات، زرندیه و تفرش پیشرفت خوبی را در جمع آوری نذورات داشتند.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: فعالیت های ستاد بازسازی عتبات در سال های اخیر شامل سه مرحله از قبیل آماده سازی صحن های اهل بیت (ع) در حوزه پذیرایی از زائران و اسکان آنها، بازسازی خرابی های قبلی و مکان هایی که به واسطه انفجارهای مختلف در سامرا و نجف ایجاد شده بود و همچنین توسعه حرم ها بوده است.
صفریان افزود: یکی از فعالیت های مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات توسعه مسیرهای منتهی به حرم اهل بیت (ع) به ویژه مسیر اربعین (مهران به نجف و نجف به کربلا) بوده است و باید توجه داشت که این مسیرها تنها مربوط به عراق نیست بلکه برای تمامی مسلمانان و شیعیان است.
مشارکت مردم استان مرکزی در توسعه حرم اهل بیت (ع) در کشور عراق
وی با بیان اینکه ستاد بازسازی استان از استان های برتر در جمع آوری کمک های مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی به عتبات است، عنوان کرد: مردم استان با اهدای نذورات خود به ستاد در ساخت صحن حضرت زهرا (س) و صحن مطهر حضرت زینب (س) مشارکت بسیاری داشتند.
صفریان بیان کرد: پروژه ساخت ۲ پنجره یا نیم ضریح سرداب غیبت در سامرا در شهرستان زرندیه با کمک هنرمندان در حال انجام است.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در خصوص طرح های اجرا شده ستاد بازسازی عتبات عنوان کرد: طرح هایی از قبیل ساخت ضریح مطهر ابراهیم مجاب، نصب ضریح مطهر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار