سخنگوی گمرک در تشریح آخرین وضعیت مرزهای کشور گفت:بنادر جنوبی شامل گمرکات استانهای هرمزگان ، بوشهر و سیستان بلوچستان، از جمله بنادر چابهار فعال هستند وروند تجارت کشور در این بنادر بصورت عادی و با همت کارکنان گمرکات مرزی به نحو مطلوبی در حال انجام است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، لطیفی سخنگوی گمرک آخرین وضعیت مرزهای کشور را به شرح زیر تشریح کرد: 
بنادر جنوبی کشور شامل گمرکات استانهای هرمزگان ، بوشهر وسیستان بلوچستان و از جمله بنادر چابهار فعال هستند وروند تجارت کشور در این بنادر بصورت عادی و با همت کارکنان گمرکات مرزی به نحو مطلوبی در حال انجام است . نکته قابل توجه در خصوص گمرکات بندری جنوب کشور این است که علی رغم قرنطینه شدید و تعطیلی در استان خوزستان ، گمرک بندر امام خمینی (ره) فعال است وروند عادی تجارت شامل صادرات و واردات در این گمرک در جریان است. 
طی 24 ساعت گذشته کالاهای اساسی گندم وذرت از گمرک چابهار در حال ترخیص هستند .
• دربنادر شمالی کشور و در استان گیلان نیز بندر انزلی ، بندر کاسپین حسن رود وبندر آستارا در طول مدت تعطیلی بصورت عادی وبا شیفت همکاران گمرکی فعال هستند . شایان توجه است که در بندر انزلی از اسفند ماه سال گذشته تا کنون حتی در روزهای تعطیل به صورت شبانه روزی بخاطر پهلو گیری کشتی های حامل کالاهای اساسی بصورت دو شیفت، همکاران حضور دارند و فعال هستند . 
ضمن آنکه با توجه به شیوع ویروس کرونا کلیه اصول بهداشتی وایمنی نیز از سوی کارکنان در حال رعایت است و همچنین برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی تا حد امکان همکاران بخشهای پشتیبانی بصورت آماده بکار و دور کاری در حال انجام وظیفه هستند .
• گمرک استارا در مسیرهای ریلی، زمینی و دریایی در حال فعالیت است و گمرکات استان مازندران نیز در حال ترهیص کالاهای اساسی و نهاده های تولید هستند به ویژه در گمرک امیرآباد.
• مرزهای کشورمان با کشور عراق به جز مرزهای با اقلیم تا پانزدهم آوریل یعنی بیست وهفتم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار