از سال 83 مدیریت سازمان تامین اجتماعی دولتی شد

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران شهرداری تهران با بیان اینکه تا پایان سال 96 دولت 182 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهی داشته است، گفت: در پایان سال 98 قطعاً رقم بدهی به بیش از 200 هزار میلیارد تومان می رسد. این در شرایطی است که دیوان محاسبات اعلام کرده است که تا پایان سال 94 بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی 62 هزار میلیارد تومان بوده است!

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهر تهران با بیان اینکه تا پایان سال 96 دولت 182 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهی داشته است، گفت: در پایان سال 98 قطعاً رقم بدهی به بیش از 200 هزار میلیارد تومان می رسد. این در شرایطی است که دیوان محاسبات اعلام کرده است که تا پایان سال 94 بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی 62 هزار میلیارد تومان بوده است!
به گزارش خبرنگار ایلنا، علی دهقان کیا در نشست خبری پایان سال به تشریح مطالبات بازنشستگان از بخش های مختلف پرداخت.
وی با بیان اینکه در پایان دولت آقای خاتمی قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی تصویب شد، گفت: تا پیش از تصویب این قانون شش نفر از طرف دولت و پنج نفر از گروه کارگری و کارفرمایی در ساختار مدیریتی سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند اما پس از تصویب این قانون قرار شد که ساختار هیات امنایی تشکیل شود که نصف به اضافه یک نفر اعضا را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب می کند. به هر صورت از سال 83 به بعد ساختار هیات امنا به صورت نابرابری چیده شد و حالا شش نفر عضو دولتی و سه نفر نماینده کارگری و کارفرمایی در هیات امنا حضور دارند.
وی افزود: به بیان دیگر مدیریت سازمان تامین اجتماعی از سال 1383 دولتی شد.
رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه با این وجود دولت در سرمایه گذاری هایی که در سازمان تامین اجتماعی انجام می شود هیچ نقشی ندارد، گفت: ضرورت دارد با توجه به مشکلات جاری سازمان تامین اجتماعی، دولت به داد آن برسد و پای خود را از مشکلات بیرون نکشد. ما در این مورد با فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی مذاکراتی داشته ایم و ایشان قول ...

[ مشاهده متن کامل از سال 83 مدیریت سازمان تامین اجتماعی دولتی شد ایلنا ]

آخرین اخبار ایلنا