تهدید تروریست نیوزیلند به حمله به استانبول و بازگرداندن آن به دوره مسیحیت

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴
تهدید تروریست نیوزیلند به حمله به استانبول و بازگرداندن آن به دوره مسیحیت
در بخشی از مانیفست تروریست نیوزیلند خطاب به مردم ترکیه آمده است: می توانید در خاک خود با آرامش زندگی کنید، به شما آسیبی نخواهد رسید. در سمت شرق. اما در سمت غرب(بخش اروپایی استانبول)جایی را برای زندگی امتحان نکنید و نه در اروپا،زیرا شما را خواهیم کشت.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، در اثر عملیات تروریستی که در دو مسجد نیوزیلند از سوی چند تروریست صورت گرفت بیش از 40 نفر شهید شدند.
برنتون تارانت عامل اصلی این عملیات، پیش از این اقدام به انتشار مانیفست خود مبادرت ورزیده است.
در بخشی از این مانیفست با خطاب قرار دادن مردم ترکیه آمده است: می توانید در خاک خود با آرامش زندگی کنید، به شما آسیبی نخواهد رسید. در سمت شرق. اما در سمت غرب(بخش اروپایی استانبول) جایی را برای زندگی امتحان نکنید و نه در اروپا، زیرا شما را خواهیم کشت.
ما به کنستانتینو پولیس(قسطنطنیه سابق و استانبول فعلی) آمده و همه مساجد و مناره های شما را ویران می کنیم. ایاصوفیه از مناره ها پاکسازی خواهد شد و کنستانتینوپولیس(استانبول) مجدداً مسیحی خواهد شد.
طی حمله ای که به دو مسجد در شهر کرایست چرچ نیوزیلند انجام گرفت 40 نفر شهید شده اند. این دو حمله همزمان با اقامه نماز جمعه، در دو مسجد نور و لینوود اتفاق افتاد.
جاسیندا آردرن نخست وزیر این کشور، علاوه بر اعلام تعداد کشته شده ها، تعداد زخمی های این دو حمله را بیش از 40 نفر عنوان کرد.
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به قتل عام مسلمانان در نیوزیلند
علاقه قاتل مسلمانان مسجد نیوزیلند به ترامپ و قاتل نروژی
تماس تلفنی چاووش اوغلو با وزیر خارجه نیوزیلند
پلیس از بازداشت چهار نفر از جمله یک زن خبر داده است. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا تایید کرد که یکی از مظنونان بازداشت شده استرالیایی است. از سوی دیگر مایک بوش، فرمانده پلیس نیوزیلند، در اطلاعاتی تازه گفت که پلیس پس از تیراندازی در دو مسجد، تعدادی وسایل انفجاری دست ساز را هم در خودروی ...

[ مشاهده متن کامل تهدید تروریست نیوزیلند به حمله به استانبول و بازگرداندن آن به دوره مسیحیت خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم