دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تردد بیش از 3 میلیون زائر در مدت محدود یک افتخار و رکورد ملی است، گفت: باید بر روی تقویت زیرساخت ها در کشور عراق تمرکز کنیم؛ زیرا مردم این کشور با همه وجود پذیرای کسانی هستند که آنها را نمی شناسند، اما باور دارند که این ها حسینی هستند.
به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در مرز شلمچه، امیر دریابان علی شمخانی در جریان بازدید از روند خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک افتخار ملی و رکورد ملی است که در مدت محدودی بتوانیم 3 میلیون و 300 هزار نفر را در ابعاد حمل و نقل، بهداشت، روادید و امنیت تأمین کنیم و به سمت کشور عراق ببریم.
وی با بیان اینکه در زمانی که ایران تحت تحریم است این رکورد برجسته تر می شود، افزود: حوادثی که در بین الحرمین رخ می دهد نشان می دهد که فرهنگ های مختلف به موضوع واحدی به نام حسین متوسل می شوند. عقبه این مسیر در شهرهایی که موکب وجود دارد، تحول فرهنگی بزرگی ایجاد می کند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: در این ایام در شهرهای بزرگ و کوچک انسان خود را خادم امام حسین(ع) می بیند و یا بالای سرشان پرچم هست یا موکب دارند؛ این ها هم عمق فرهنگی ملت را می رساند و هم نوعی شخم زدن بدهنجاری ها را به ارمغان می آورد و تأثیر کوتاه مدت و بلندمدت فراوانی به همراه دارد.
دریابان شمخانی خاطرنشان کرد: امسال به حول و قوه الهی اربعین به نحو مطلوبی برگزار شد و امیدواریم سال آینده این رخداد با سازمان دهی بهتر صورت بگیرد بالأخص که باید تمرکز کنیم به تقویت زیرساخت ها در کشور عراق، چرا که مردمش با همه وجود پذیرای کسانی هستند که نمی شناسند، اما باور دارند که اینها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار