سقوط یکی از مهم ترین پایگاه های تروریست ها در شمال غرب استان حماه/ پاکسازی دشت الغاب هدف اصلی نیروهای ارتش سوریه در محور شمال + نقشه میدانی و عکس

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات پاکسازی مناطق اشغالی شمال یکی از مهم ترین پایگاه های تروریست ها را به کنترل درآوردند.

به گزارش مشرق، ده روز از شروع عملیات نیروهای ارتش سوریه علیه گروهک های تروریستی در مناطق شمالی استان حماه و جنوبی استان ادلب گذشت و پیشروی ها همچنان در محورهای مختلف ادامه دارد.
براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، پیشروی نیروهای سوری در حومه شمالی شهر «قلعه مضیق» در شمال غرب استان حماه که به عنوان محور نخست عملیات به شمار می آید (فلش شماره یک در نقشه میدانی) در جریان است.
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات عملیات در محور شمالی شهر قلعه مضیق اشاره کرد و افزود: یگان موشکی و توپخانه ارتش سوریه در گام نخست مواضع تروریست ها را در شهرک «الحویز» هدف قرار دادند.
این منبع میدانی با بیان اینکه شهرک راهبردی «الحویز» یکی از اصلی ترین پایگاه های تروریست های جبهه النصره در شمال غرب استان حماه (دشت الغاب) است، گفت: نیروهای یگان زمینی نیز همزمان برای پاکسازی این شهرک وارد میدان شدند.
وی از انهدام تعدادی از خودروهای نظامی مجهز به دوشکای تروریست ها در این محور خبر داد و افزود: نیروهای سوری در جریان انهدام خودروهای نظامی موفق شدند ۲۵ تن از تروریست ها را در حومه شهرک «الحویز» به هلاکت برسانند.
به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس گیر در نهایت موفق شدند عناصر تروریستی را عقب برانند و شهرک «الحویز» را در شمال غرب استان حماه (دشت الغاب) به طور کامل پاکسازی و آزاد کنند.
به گفته منابع میدانی، تروریست ها پس از عقب نشینی از شهرک الحویز به سمت مناطق شمالی (مرکز دشت الغاب) متواری شدند؛ نیروهای ارتش سوریه درصدد هستند پیشروی ها را تا پاکسازی کامل دشت الغاب و رسیدن به دروازه غربی استان ادلب ادامه ...