فوق تخصص آسم و ایمونولوژی بالینی گفت: در شیوع کرونا مشاهده می کنیم برخی افراد بیش از حد دست ها را می شویند که وقتی هوا سرد شود، پوست خشک تر می شود؛ در نتیجه در این شرایط اگزما بیشتر می شود.

به گزارش مشرق، مرتضی فلاح پور، فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «مضرات استفاده بیش از حد از شوینده ها در دوران شیوع کرونا»، اظهار داشت: یکی از آلودگی هایی که در ایام شیوع کرونا به ما تحمیل می شود، استفاده بی رویه از ضد عفونی کننده هاست.
وی ادامه داد: این ضد عفونی کننده ها که با غلظت های نامناسب و توسط برخی افراد به صورت وسواس گونه استفاده می شود، خود به خاطر وجود مواد تحریک کننده ای که دارد، باعث تشدید آلرژی می شود؛ بنابراین باید از مصرف این مواد خودداری کنید.
این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی ابراز داشت: نکته بعدی اینکه، وجود رطوبت بیش از حد باعث می شود کپک و مایت رشد کند؛ بعضی افراد که به قارچ ها یا مایت حساسیت دارند ممکن است در این فصل دچار مشکل بیشتری شوند؛ در نتیجه باید از مربوط کردن بیش از حد فضای خانه پرهیز کنیم.
فلاح پور با بیان اینکه باید مانند همه فصول از مصرف سیگار و دخانیات نیز پرهیز شود، افزود: موضوع دیگری که در روزهای شیوع ویروس کرونا دیده می شود، شستن بیش از حد دست هاست که وقتی هوا سرد شود، پوست خشک تر می شود.
وی اضافه کرد:در این شرایط اگزما بیشتر می شود و توصیه می کنیم افراد از شستن افراطی دست ها پرهیز کنند؛ برای نمونه اگر در خانه هستید، دلیلی ندارد هر چند دقیقه دست های خود را شسته و ضدعفونی کنید.
این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی تصریح کرد: بنابراین اگر فردی به اگزما مبتلا است پیشنهاد می کنیم تا حتماً از مرطوب کننده ها و چرب کننده ها استفاده کند؛ ضمن اینکه باید از مواد شوینده ای استفاده شود که PH آنها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار