معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: مرز های چهارگانه کشور از سوی عراق بسته هستند و خروج زائران اربعین حسینی علیه السلام از ایران امکانپذیر نیست.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از استانداری خوزستان، ولی الله حیاتی در حاشیه نشست ستاد استانی شورای اربعین حسینی علیه السلام اظهار کرد: بر اساس اعلام کشور عراق مبنی بر معذوریت پذیرش زائران اربعین حسینی علیه السلام به دلیل شیوع ویروس کرونا، مرزهای چهارگانه بین ایران و عراق بسته هستند.
وی جلوگیری از حرکت زائران از نقاط مختلف کشور به سوی مرزهای کشور و استان خوزستان امری مهم عنوان کرد و افزود: همه فرمانداران شهرستان ها بر ممانعت از حرکت زائران اربعین حسینی علیه السلام توجیه شده اند و موظف هستند از حرکت های خودجوش کاروان های راهپیمایی جلوگیری کنند.
معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان عنوان کرد: برگزاری برنامه های عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در ماه صفر با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان های استان خوزستان بلامانع است و امیدواریم با اقناع سازی فرهنگی و همکاری مردم و عاشقان ائمه اطهار علیهم السلام شاهد کنترل بیماری کرونا باشیم.
حیاتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هیچ گونه زیرساختی در مرزها پیش بینی نشده از زائران خواهشمندیم به هیچ عنوان به سمت مرزها حرکت نکنند؛ چراکه قطعاً با مشکل مواجه می شوند و به دلیل جلوگیری از خروج آنها از کشور، مجبور به بازگشت به شهرهای خود هستند، پس امسال عزاداری اربعین حسینی علیه السلام را باشکوه تر از سال های قبل در مناطق خود برگزار کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار