منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد نسبت به آتش سوزی در مراتع هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مهاباد؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد گفت: با توجه به افزایش درجه حرارت هوا در روزهای اخیر، پوشش گیاهی مناسب و خشکیدگی علوفه ها درمراتع و جنگلها احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی وجود دارد.
مجید پاتو، از شهروندان، دامداران، گردشگران و کشاورزان خواست تا برای پیشگیری از حوادث و نابودی منابع طبیعی، اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از آتش سوزی رعایت کنند.
پاتو، به شهروندان و گردشگران توصیه کرد: در صورت نیاز به افروختن آتش، موارد ایمنی را به دقت رعایت و قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.
وی ، همچنین از شهروندان خواست هنگام گردش در طبیعت از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند زیرا این عمل آنان موجب از بین رفتن بوته ها، حساسیت زمین به فرسایش، وقوع سیل و آلودگی محیط زیست می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد گفت: این اداره نیز اقدامات پیشگیرانه ای از جمله تشدید گشت زنی و مراقبتها، آمادگی کامل یگان حفاظت برای مقابله هر نوع آتش سوزی عمدی و غیرعمدی درمراتع شهرستان و تجهیز این یگان به امکانات و وسایل اطفای حریق انجام داده است.
وی، با اشاره به همکاری و همیاری خوب اعضای انجمن های زیست محیطی این شهرستان در خصوص مقابله با آتش سوزی درمراتع هم گفت: سال گذشته نخستین پویش " نه به آتش سوزی طبیعت" با همت همیاران طبیعت در این شهرستان راه اندازی شده بود.
پارسال در چندین فقره آتش سوزی درمجموع بیش از۸۰ هکتار از مراتع این شهرستان طعمه حریق شد و خسارت زیادی به ذخیره گیاهی این مناطق وارد کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری