باکو – ایرنا – سال تحصیلی جدید در جمهوری آذربایجان امروز(سه شنبه) در شرایط نگرانی خاص مسوولان، معلمان و اولیا دانش آموزان آذری از احتمال افزایش موارد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور، آغاز شد.

با توجه به همه گیری ویروس کرونا، در سال تحصیلی جدید قرار است یک میلیون و ۵۷۴ هزار دانش آموز از جمله ۷۳۳ هزار و ۲۷۹ دانش آموز دختر و ۸۴۰ هزار و ۹۲۷ دانش آموز پسر در سراسر جمهوری آذربایجان آموزش را به صورت حضوری و آنلاین شروع نمایند.
 بر اساس تصمیم وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان، در سال تحصیلی جدید ۱۶۵ هزار و ۵۱۱ دانش آموز سال اول دوره ابتدایی فقط سه روز در هفته و دو ساعت در روز در مدارس حضور خواهند داشت و در روزهای باقی مانده هفته، آموزش آنها به صورت آنلاین ادامه خواهد داشت.
وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان همچنین تصمیم گرفته در چنین شرایطی دانش آموزان دوره پیش دبستانی و دوره متوسطه اول، آموزش خود را بصورت حضوری از اول ماه اکتبر ( ۱۰ مهر ماه) و دانش آموزان دوره متوسطه دوم نیز از ۱۵ اکتبر ( ۲۴ مهر ماه) آغاز کنند.
این در حالی است که سال تحصیلی جدید در دانشگاههای و کالج های جمهوری آذربایجان از ۱۰ مهر ماه آغاز می شود.
طبق تصمیم وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان همچنین مهدکودکها به غیر از شهرهای باکو (پایتخت این کشور) و دو شهر دیگر سومقایت و آبشرون در شهرها و شهرستانهای دیگر از امروز فعالیت خود را از سر می گیرند.
 هیات دولت جمهوری آذربایجان رعایت مقررات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را شرط عمده فعالیت مراکز آموزشی در این کشور اعلام کرده و بر این مبنا استفاده از ماسک بهداشتی و ضد عفونی دست ها و نیز استفاده از دستگاههای حرارت سنج در مدارس اجباری شده است.
در حال حاضر در مجموع ۴ هزار و ۴۰۰ مدرسه در سراسر جمهوری آذربایجان فعال می باشد و با توجه به همه گیری ویروس کرونا در سال تحصیلی جدید حضور دانش آموزان در ...

سرخط اخبار