تهران (پانا) – دانش آموزان سراسر کشور در همذات پنداری با سردار سلیمانی به خلق دلنوشته هایی پرداختند که گزیده ای از این دلنوشته ها در کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» وارد بازار نشر شد.
کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» مجموعه ای از دلنوشته های دانش آموزان سراسر کشور درباره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» است که دی ماه سال 98 طی یک حمله تروریستی به مقام رفیع شعادت نائل آمده است.
از میان صدها دلنوشته که از سراسر کشور برای این پویش ارسال شده است، 142 دلنوشته برای درج در این کتاب برگزیده شده اند.
در یکی از دلنوشته های دانش آموزی به قلم محدثه فیروزی دانش آموز دوره متوسطه اول از استان فارس خطاب به سردار سلیمانی می خوانید:
« آرام آرام... قاصدک های رسیده از سفری دور همراه نسیم دلنشین به دشت آلاله ها می رسند. هر یکی به گوشه ای بر می کشد تا خستگی راه از تنشان بیرون کنند. فرشتگان دست به کار می شوند و فرش قرمز برای آنان پهن می کنند. کبوترهای حرم امام رضا (ع) به استقبال آنها آمدند تا آنها را به خانه همیشگی شان بدرقه کنند از همان جایی حرف می زنم که پر از آرامش درونی است همان جایی که مانعی برای پر گشوندن پرنده آزادی نبود نه خوشه ای نه ... نه ...! خاکیان اندوهگینی را دیدم که تابوت فرشته وطن را جا به جا می کردند و سرود بسم الله القاصم الجبارین سر می دادند. هر یکی هر گوشه و کنار یک قاسم سلیمانی بود؛ اما چند قاسم؟ چند سردار؟ شاید هزاران هزار قاسم سلیمانی بود که منتظر دستور رهبر برای انتقام یکی از همان قاسم سلیمانی ها بود. سلیمانی هایی که تا آخرین لحظه عمر برای زنده نگه داشتن اسلام و یاری رساندن به مظلومان جهان تلاش می کردند...
خوشا به حال کسانی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار