یک کارگزار مخابرات روستایی که در هفته های قبل دچار برق گرفتگی شده، به سختی در حال درمان است. کارگزاران می گویند از همه مزایای رسمی ها محرومیم.

نمایندگان جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور در تماس با خبرنگار ایلنا، از برق گرفتگی یکی از همکاران خود در استان اردبیل خبر دادند.
از قرار معلوم، این کارگزار در روز تاسوعا حین رفع خرابی دچار برق گرفتگی شدید شده واز بالای تیر افتاده؛ او در عین حال دچار شکستگی دندان هم شده است؛ در حال حاضر این کارگزار مخابرات روستایی در حال طی کردن مراحل درمان است. کارگزار مصدوم بیش از ده سال سابقه کار داشته است.
در عین حال، نمایندگان جامعه کارگزاران روستایی کشور از تبعیض میان خود و کارگزاران شهری انتقاد دارند و می گویند: مدتی است که رسمی شده ایم اما از مزایا و رفاهیات رسمی ها محرومیم؛ هنوز همان حداقل حقوق قانون کار را می گیریم درحالیکه دستمزد کارمندان رسمی مخابرات بیش از چهار میلیون تومان است.
این کارگزاران با بیان اینکه ابزار کار و حق لباس به ما نمی دهند؛ می گوید: طرح طبقه بندی مشاغل نیز آنگونه که دلخواه کارگزاران باشد، ارائه نشده است. اول سال تحصیلی، برای بچه های کارکنان شهری پول روی فیش حقوق شان می گذارند به عنوان هزینه تحصیلی. بن خواربارشان یک میلیون و خورده ای است. در همه اعیاد، کارت هدیه و پاداش می گیرند اما ما کارگزاران روستایی از همه این امکانات و مزایا محروم هستیم.
به گفته این کارگزاران چرا باید در زمینه حقوق بین دو نیروی کار رسمی در یک مجموعه، اینهمه تفاوت وجود دارد؛ در حدی که یکی چهار برابر دیگری حقوق بگیرد!
آنها می گویند: ما در شرایطی که حقوق کمی می گیریم در معرض خطرات بسیار ازجمله برق گرفتگی هستیم و این عادلانه نیست.
در هفته های گذشته بعد از اعتراض کارگزاران مخابرات روستایی، روابط عمومی شرکت مخابرات ایران اعلام کرد به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار