قطعی اینترنت، استارتاپ های ایرانی را که پیش از این همیشه مورد تعریف و زبانزد مقام های کشور بودند را به سرعت بالا به سوی ورشکستگی پیش می برد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قطعی اینترنت، استارتاپ های ایرانی را که پیش از این همیشه مورد تعریف و زبانزد مقام های کشور بودند را به سرعت بالا به سوی ورشکستگی پیش می برد.
روز گذشته وزیر ارتباطات در سخنرانی خود در یک کنفرانس تأکید کرد که به صلاحدید مراجع امنیتی، اینترنت در این چند روز با محدودیت هایی مواجه شده که این امر خسارات زیادی برای استارتاپ ها و اس ام ای ها به دنبال داشته است.
هر چند با دسترسی به شبکه ملی اطلاعات بدون دسترسی به اینترنت جهانی مردم امکان استفاده از سرویس ها و پلتفرم های داخلی را دارند اما فعالان این حوزه می گویند عملا کسب و کار آنها مختل شده و بخش های مختلف شرکت های آنها نیمه تعطیل شده است.
مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم روز گذشته در تذکر شفاهی جلسه علنی مجلس اعلام کرد که مشکل اینترنت ضربه مهلکی به اقتصاد کشور می زند. به گفته فعالان استارتاپی کشور ادامه این وضع باعث خواهد شد تا بسیاری از آنها حتی با خطر ورشکستگی روبه رو شوند.
سخنگوی فراکسیون زیست بوم نوآوری و فناوری مجلس هم پیش از این اعلام کرده بود که عدم دسترسی به اینترنت، ایجاد التهاب و استرس می کند و این حس را برمی انگیزد که کشور دچار آشوب است.
استارتاپ ها در سقوط آزاد
مقام های کشور از تلاش برای وصل شدن مجدد شبکه ارتباطی کشور به اینترنت جهانی خبر داده اند اما وضعیت برای استارتاپ ها بسیار وخیم و بغرنج است. به گفته فعالان این حوزه تنها دسترسی به سرویس های آنها روی شبکه داخلی کافی نیست و آنها بسیاری از ابزارهای خود را در بخش های مختلف ازجمله برنامه نویسی و بازاریابی ازدست داده اند.
نازنین دانشور، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار