بانک ها نقدینگی موجود در جامعه را به سمت رونق تولید هدایت کنند

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا رحمانی بعد از ظهر پنج شنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان پاکدشت که با حضور انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران و نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران, هادی تمهیدی فرماندار پاکدشت در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: باید باور کنیم که کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و البته این
رحمانی افزود: همه ما باید برای تحقق رونق تولید فعالیت کنیم و این مطلب را فرض و تکلیف قلمداد کنیم.
وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه وظیفه ذاتی بانک ها اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی است گفت: بانک باید نقدینگی موجود در جامعه را به سمت رونق تولید هدایت کنند.
وی بیان داشت: امسال برای تحقق شعار سال با روحیه جهادی سال را آغاز کردیم و اساساً اولویت اصلی برای ما حفظ اشتغال موجود است لذا امسال بفرمود مقام معظم رهبری نباید اجازه دهیم که هیچ واحد صنعتی تعطیل و کارگری بیکار شود.
رحمانی اولویت بعدی در سال رونق تولید را شناسایی واحدهای صنعتی موجود عنوان کرد و بیان داشت: واحدهای صنعتی که با نیمی از ظرفیت فعالیت می کنند باید شناسایی شوند.
وی گفت: کالایی که امکان تولید داخل دارد نباید اجازه واردات پیدا کند و در سال ۹۷ میانگین ۲۲ درصد کاهش واردات داشتیم و امسال ۱۴۲ قلم کالا را مجدداً منع واردات کردیم و سال گذشته ۱۳۳۹ قلم کالایی که امکان تولید داخل دارند را منع واردات کردیم و اگر کالای ایرانی با ۱۰ درصد افزایش قیمت تولید شود ارزشمند است.
وزیر صنعت معدن و تجارت بیان داشت: صنعت پوشاک قابلیت توسعه دارد و امسال به هیچ عنوان اجازه واردات پوشاک و لوازم خانگی را ندادم و در این راستا از کسانی ...