واعظی خطاب به نمایندگان مجلس: در بورس دخالت نکنید!

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۱
واعظی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما اصلاً در بازار بورس دخالت نکنید! مجلس ماموریت خود را دارد و کارش قانونگذاری و نظارت است.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد بودجه گفت: متاسفانه امسال شاهد آن هستیم که بیشتر به جای نگاه حرفه ای به بودجه، بودجه تبدیل به ابزاری برای حمله به دولت و زدن دولت شده است.
وی افزود: حدود 40 سال است دولت های مختلف به مجالس مختلف بودجه می دهند. این اولین سالی است که بعد از انقلاب شاهد این هستیم که از روزی که بودجه را فرستادیم نمایندگان همینطور دارند مصاحبه و تبلیغ می کنند.
واعظی افزود: همه وزرا که در کمیسیون های تلفیق شرکت می کنند و رئیس مجلس با رئیس جمهور مطالب را بیان کردند و در جلسه با سران سه قوه نظرات خود را گفتند.
وی تصریح کرد: از مجلس و کمیسیون های مجلس می خواهیم که در بورس دخالت نکنند؛ خودتان شاهد بودید که می آیند یک جلسه می گذارند مصاحبه می کنند به محض اینکه بورس مثبت می شود می گویند ما مشکل بورس را حل کردیم و دولت نتوانست آن را برطرف کند هنگامی هم که بورس منفی می شود می گویند ما از اول تذکر داده بودیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: مجلس ماموریتش قانونگذاری ، پرسیدن سوال و استیضاح است اینکه به مسائل ریز اجرایی بپردازند و دخالت کنند سفر استانی بروند و به جای دولت و وزرا تصمیم بگیرند درست نیست اگر در داخل مجلس هم کسانی می خواهند کار اجرایی کنند این کار اشتباه است باید می آمدند از اول کار اجرایی می کردند.
رییس دفتر رئیس جهور تصریح کرد: توصیه ما این است که با بودجه همانطور که مجالس و دولت های گذشته تعامل خوبی داشتند که کار انجام شود، الان هم باید همانطور باشد. پس اینکه ما می بینیم این مسئله یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار