شاخص آب روستایی گچساران چهار درصد بالاتر از میانگین کشوری است

ایرنا جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲
گچساران - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص آب روستایی در شهرستان گچساران ۷۹درصد است که چهاردرصد بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش ایرنا،فیض الله پاسره روز جمعه در آئین بهره برداری از طرح آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری گچساران اظهار داشت: شاخص برخورداری از آب روستایی در شهرستان گچساران نسبت به ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۰ درصد افزایش یافته است.
وی بیان کرد: شهرستان گچساران دارای ۱۱۵ روستاست که ۱۱۴ روستای آن دارای تاسیسات آبرسانی دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت:شاخص برخورداری از آب روستایی در کشور ۷۵ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۴.۷درصد است.
پاسره تصریح کرد: شاخص برخورداری از آب سالم بهداشتی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ ،۶۸.۱۵ درصد بوده است.
وی عنوان کرد:با بهره برداری از طرح مجتمع آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری این شهرستان یکهزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستاهای دهستان بویراحمد گرمسیری گچساران از جمله رودبال،گبرستان،نازمکان از آب سالم بهداشتی با کیفیت بهره مند خواهند شد.
فیض الله پاسره افزود: حفر یک حلقه چاه آهکی با دبی ۲۶ لیتر بر ثانیه،خط انتقال به طول ۱۰ کیلومتر و یک مخزن ذخیره آب احداث شده است.
وی میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۴۸ میلیارد ریال برآورد کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اجرای مجتمع آبرسانی به باباکلان برای تامین آبآشامیدنی به ۱۱ روستا،آبرسانی به ۲۴ روستا از سد کوثر و هفت روستای بویراحمد گرمسیری از جمله خدمات دولت تدبیر و امید برای حوزه آب روستایی در گچساران است.
شهرستان ۱۲۶هزار نفری گچساراندر جنوب کهگیلویه و بویراحمد دارای ۳۰هزار نفر جمعیت روستایی است.
پاسرخ عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار