سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به تشدید بارش برف و باران در برخی استان های کشور توصیه هایی را به کشاورزان، باغداران و ... ارایه کرد.

به گزارش ایران خبر ، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی از صبح چهارشنبه (۱۲ آذرماه) تا صبح پنج شنبه (۱۳ آذرماه) خبر داده و آورده است: طی این مدت بارش باران، در ارتفاعات برف و در مناطق مستعد تگرگ برای شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان و غرب چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود. در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد جاده ای، جاری شدن روان آب، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، بارش برف در مناطق کوهستانی، احتمال مسدود شدن راه های روستایی مناطق سردسیر، کاهش دید در گردنه ها، احتمال لغو و تاخیر پروازها دور از انتظار نیست.
در چنین شرایطی پرهیز از تردد غیر ضروری، اجتناب از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه و مسیل ها، کنترل و بازگشایی راه آب ها، کانال ها و ورودی دهانه پل ها، اجتناب در صعود به ارتفاعات و تجهیز خودروها به وسایل زمستانی هنگام عبور از مناطق کوهستانی توصیه می شود.
به گزارش ایران خبر ، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. 
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگی آورده است: بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف چهارشنبه (۱۲ آذرماه) برای استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، مرکزی، قم، نیمه غربی اصفهان، ایلام و همدان، پنج شنبه (۱۳ آذرماه) برای استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، شمال خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، جمعه ( ۱۴ آذرماه) برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار