تبریز - شاید تا همین یک هفته پیش آنقدر از این شیرهای پاستوریزه که می خریم و می خوریم نترسیده بودیم، شیرهایی که گفته شد آلوده به سم هستند ولی مسئولین استانی به شدت این قضیه را تکذیب کردند.

خبرگزاری مهر ، گروه استان ها - بیت اله احمدی؛ همه چیز از برنامه صبحگاهی شبکه سه سیما شروع شد، فوق دکترای سم شناسی در این برنامه اعلام کرد: «شیرهای پاستوریزه آلوده به سم آفلاتوکسین بوده و فعلاً شیر نخرید.» بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی در این برنامه ادعا کرد: «۶۲ درصد شیرهای پاستوریزه تبریز و ۳۳ درصد شیرهای تهران و برخی شهرهای دیگر، آلوده به سم سرطان زاست ؛ بهادر حاجی محمدی تاکید کرد: باید نگران سم های کشنده داخل شیر باشیم».
کارشناس این برنامه اعلام کرد: در تهران بیش از ۳۰ درصد و در تبریز بیش از ۶۰ درصد شیرهایشان آلوده است» برای بررسی بیشتر قضیه در خصوص آلودگی شیرهای خوردنی تبریز مصاحبه هایی ترتیب دادیم تا به اصل موضوع پی ببریم.
شیرهای پاستوریزه تبریز آلوده نیستند
به گفته مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی، خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر آلودگی ۶۲ درصدی شیرهای پاستوریزه تولیدی استان شایعه ای بیش نیست؛ ساسان فرشی حق رو، در گفتگو با خبرنگار مهر ، قاطعانه خبر آلودگی شیرهای پاستوریزه آذربایجان شرقی را رد کرد و ابراز داشت: نمونه برداری های مختلفی از واحدهای تولیدی لبنیات و شیر پاستوریزه استان از سوی کارشناسان این اداره کل در طول سال انجام می شود که تاکنون سم آفلاتوکسین در این موارد مشاهده نشده است.
وی نظارت سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد بر تأمین مواد اولیه و روند تولید کارخانجات مواد غذایی و لبنی را دائمی دانست و اظهار داشت: آخرین مورد نمونه برداری از کارخانجات لبنی استان ۱۵ دی انجام شده و برای اطمینان بیشتر دوباره از تمام تولیدات این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار