یادبود شهدای عملیات کربلای ۲ در بیرجند برگزار می شود

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷
بیرجند- ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: یادبود شهدای کربلای ۲ در منطقه حاج عمران عراق با محوریت سردار شهید محمود کاوه، ۲۵ شهریورماه جاری در بیرجند برگزار می شود.

مهدی رحیم آبادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این یادبود به مناسبت سالروز شهادت شهید کاوه با حضور خانواده، پیشکسوتان، رزمندگان و همرزمان سردار شهید برگزار می شود.
وی ادامه داد: برگزاری یادبود شهدای کربلای ۲ از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاینات و دیدار با مادر شهید کاوه است.
رحیم آبادی اظهار داشت: استاندار خراسان جنوبی و فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) از سخنرانان این همایش خواهند بود و سخنران محوری مراسم به زودی به رسانه ها اعلام می شود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی ۳۶ شهید را در عملیات کربلای ۲ به نظام و انقلاب تقدیم کرده است تصریح کرد: در این آیین کلیپ هایی مربوط به شهید کاوه و دیگر سرداران شهید پخش خواهد شد.
وی در ادامه برگزاری نمایشگاهی با ۴۰ قاب عکس مربوط به شهید کاوه و نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی را از مهمترین برنامه های این یادبود ذکر کرد و گفت: این یادبود در حسینیه جماران بیرجند برگزار می شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خراسان جنوبی هم قبل از این در نشست خبری گفت: سردار شهید کاوه در ۲۲ سالگی فرمانده یکی از لشکرهای موثر در دفاع مقدس بود و در زمان فرماندهی توفیقات خوبی کسب کرد.
 محمدرضا فخر افزود: شهید کاوه از جمله سردارانی بود که رژیم بعث عراق برای سرش جایزه گذاشته بود و سرانجام در سن ۲۵ سالگی در منطقه حاج عمران در عملیات کربلای دو به شهادت رسید.
وی اظهار داشت: در مجموع ۳۰۰ شهید از خراسان بزرگ در منطقه حاج عمران به شهادت رسیدند که حدود ۳۴ شهید از خراسان جنوبی هستند.
سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار