فعالان محیط زیست در فرودگاه لندن سیتی اخلال ایجاد کردند

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۷
لندن – ایرنافعالان محیط زیست روز پنجشنبه به تاسی از اعتراضات مردم هنگ کنگ در فرودگاه لندن سیتی اخلال ایجاد کردند.

صبح امروز یکی از فعالان محیط زیست به دلیل بر هم زدن نظم داخل هواپیما دستگیر و پس از آن قهرمان مدال برنز پارالمپیک انگلیس پس از بالا رفتن از سقف هواپیما، توسط ماموران آتش نشانی پایین کشیده شد.
«نیکولاس وات» مجری بخش خبر شبانگاهی شبکه بی بی سی در توییترش ماجرا را این گونه تعریف کرده است: هواپیما در آستانه پرواز بود که یک معترض از صندلی خود بلند شد و شروع کرد درباره تغییرات آب و هوایی سخن گفتن.
زمانی که او درخواست خدمه هواپیما را برای بازگشت به صندلی خود نپذیرفت، هواپیما به گیت پرواز بازگشت و پلیس فرد معترض را دستگیر کرد.
پس از آنکه ماموران امنیتی داخل هواپیما را بازرسی کردند، پرواز با دوساعت تاخیر انجام شد.
در تحولی دیگر، جیمز براون قهرمان مدال برنز پارالمپیک انگلیس موفق شد خود را به روی سقف هواپیمای بریتیش ایرویز برساند. تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد ماموران آتش نشانی تلاش می کنند تا او را از روی سقف پایین بکشند.
فعالان محیط زیست پیشتر هشدار داده اند که امروز با الهام از اعتراضات مردم هنگ کنگ در فرودگاه لندن سیتی تجمع کرده و پروازها را زمین گیر خواهند کرد. پلیس صبح امروز شماری از معترضان که خود را با چسب به زمین چسبانده بودند دستگیر کرده است.
پلیس لندن تاکنون آمار دقیقی از تعداد بازداشت شدگان ارائه نکرده اما طبق آمار سه شنبه گذشته بالغ بر ۵۰۰ فعال محیط زیست دستگیر شده است.
شورای ملی رئیسان پلیس انگلیس دیروز تائید کرد که قرار است ۵۰۰ نیروی اضافی از ۴۳ پاسگاه سراسر این کشور به پلیس لندن اضافه شود.
اعضای گروه قیام علیه انقراض که خود را حامی محیط زیست معرفی می کنند برای دومین بار در شش ماه گذشته در مرکز لندن دست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار