تهران - ایرنا - رییس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر از تلاش این کمیته برای ایجاد کانال مالی دریافت کمک های بشردوستانه بین المللی به ایران خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ این مطلب را باربارا ریزولی؛ رئیس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در دیدار با کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران عنوان و مراتب همدردی و تسلیت خود را به خاطر جان باختن تعدادی از مردم ایران از جمله کارکنان درمانی و امدادی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، ابراز کرد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه سابقه تخصصی و سابقه فعالیت دکتر همتی در جمعیت هلال احمر در سال های گذشته، مطمئنا به این جمعیت برای مدیریت بیماری کرونا کمک می کند، افزود: کمیته بین المللی صلیب سرخ در حمایت از فعالیت های هلال احمر ایران در مواجهه با ویروس کرونا، ۵۰۰ هزار فرانک سوئیس برای کمک به این جمعیت در نظر گرفته و مراحل اهدای این کمک به عنوان نخستین گام برای کمک رسانی در شرایط شیوع ویروس کرونا، در حال انجام است.
ریزولی اظهار کرد: درخواست هلال احمر ایران برای ایجاد کانال مالی دریافت کمک های بشردوستانه، یک درخواست منطقی و پایه برای کمک به مردم ایران به ویژه در شرایط خاص شیوع ویروس کرونا است و کمیته بین المللی صلیب سرخ در همکاری با فدراسیون جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر تمام تلاش خود را از دفتر کمیته در تهران تا سطح ریاست کمیته در ژنو در راستای پاسخگویی به این درخواست به کار خواهد بست.
رئیس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران گفت: ما نگرانی های جدی در خصوص تاثیر تحریم ها بر واردات دارو و تجهیزات پزشکی به ایران را درک می کنیم. طبیعتا تامین داروها باید از تحریم ها معاف باشد اما گاهی انتقال هزینه دریافت دارو از کانال های بانکی با مشکل مواجه است. در این خصوص، گفت و گوهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار